River of Booze IX w Protestacji

W sobotę, 29 września w Protestacji odbędzie się River of Booze IX. Na scenie pojawią się: Death Denied, Highway Rider, Rattle Nite. Wstęp – 10 zł.

Rattle Nite – rock/metal Członkowie zespołu: Grave (Filip Maciaszczyk) – wokal, Skaza (Mateusz Jaśkiewicz) – gitara, Martin (Kamil Marciniak) – gitara, Iron -(Maciej Gawot) bas, Vaida (Adriann Jakóbczyk)- perkusja.

Highway Rider – heavy metal. Zespół został założony w Łodzi w 2012 roku. Przez ponad sześć lat istnienia zespołu, przez jego skład przewinęło się osiem osób. Od samego początku, nieprzerwanie na swoich stanowiskach trwają założyciele – Przemek Bąchorek (bas) i Radek Bąchorek (gitara). Obecny skład zespołu uzupełniają: Wojtek Stępień (wokal), Maciek Kostrzewa (gitara) oraz Filip Drążkiewicz (perkusja).

Death Denied – metal. Zespół został założony w maju 2009 przez kumpli, którzy udzielali się wspólnie w innych projektach muzycznych. Muzyka zespołu oscyluje w okolicach southern rocka/metalu. W lipcu 2017 zespół zaczął nagrania drugiej płyty. Jedenaście nowych kawałków pod nazwą „A Prayer to the Carrion Kind” ukazało się 7 lutego. Nad całością pod kątem producenckim i rejestracyjnym czuwał ponownie Filip Hałucha. W 2013 zespół wszedł do warszawskiego studia Sound Division, żeby pod okiem Filipa Hałuchy zarejestrować materiał na pierwszy pełny album. 'Transfuse the Booze’ został wydany w 2014 roku i zebrał bardzo pozytywne recenzje zarówno wśród słuchaczy jak i recenzentów. Podkreślano zwłaszcza różnorodność i mięsiste brzmienie płyty. Oprócz tego zespół nagrał dwa materiały demo: ‘Booze’n’Roll’ (2009) oraz ‘Appetite for Booze’ (2011), na którym gościnnie zagrał Wacław ‘Vogg’ Kiełtyka znany z występów w grupach Decapitated oraz Vader. W 2014 zespół nagrał otwierający motyw oraz użyczył swojej muzyki do programu „Retromaniacy”, który można oglądać na Discovery. Warto również wspomnieć że w 2010 Death Denied nagrało swoją wersję utworu ‘Tired of Being Alive’, z repertuaru grupy Danzig, na płytę kompilacyjną ‘Dark Side of the Blues A Tribute to Danzig’.

https://www.youtube.com/watch?v=ZLfLCE72Ijs

19:30 – 20:10 – Rattle Nite
20:30 – 21:10 – Highway Rider
21:30 – 22:?? – Death Denied

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *