IMG_6262Za nami przedostatnia odsłona wakacyjnego cyklu muzycznego – Tęgiego grania. W środę, 26 sierpnia, w Z innej beczki wystąpił duet Riffertone.

Riffertone zrodził się spontanicznie z inicjatywy Alberta Kokoszewskiego (gitara akustyczna) oraz Jarosława Krużołka (wokal). Zespół od początku skupił się na autorskim materiale dając kilka małych, kameralnych koncertów na terenie Śląska. W międzyczasie, domowym sposobem muzycy nagrywali swoje kompozycje, które później zamieszczali na portalu Youtube. W 2011 roku formacja zgłosiła swoje utwory do przeglądu zespołów muzycznych „Zrób Głośniej!” organizowanego przez T-mobile i zakwalifikowała się do finału. Jako laureaci konkursu trafili do „Muzycznej Owczarni”, w której szlifowali talenty u boku takich osobowości muzycznych jak: Wojtek Olszak, Kuba Badach, Piotr Cugowski, Wojtek Pilichowski, Marek Raduli czy Tomasz Łosowski. W lipcu 2012 roku duet zdobył I-sze miejsce podczas Międzynarodowego Festiwalu „Carpathia 2012” w Rzeszowie.

joomplu:96545

W marcu 2013 roku Riffertone wystąpił w Sali Kongresowej jako support Mick’a Hucknall’a, lidera i wokalisty legendarnej grupy Simply Red, zaś w listopadzie byli supportem polskiej trasy Electric Light Orchestra. W 2014 roku zespół brał udział w 7 edycji „Must be the Music” – dotarł do półfinału. We wrześniu 2014 roku nakładem wydawnictwa AGORA ukazał się debiutancki album zespołu „Someday, somewhere” zawierający 13 autorskich kompozycji.

W styczniu 2015 roku Riffertone wystąpili na jednej scenie wraz z Anną Dąbrowską, Natalią Kukulską, Piotrem Cugowskim i Kubą Badachem biorąc udział w aranżowanym przez Jacka Piskorza koncercie „Tribute to Michael Jackson Symfonicznie”. Aktualnie muzycy promują swoją debiutancką płytę „Someday, Somewhere”, której producentem jest Kuba Badach.

Zobacz także:

Kocin Kociński Trio w Z innej beczki (foto)

Niechęć w Z innej beczki (foto)

Jóga w Z innej beczki (foto)

Fusion Generation Project w Z innej beczki (foto)

Marcin Witkowski – BassKwadrans live w Z innej beczki (foto)

Zapaska w Z innej beczki (foto)

Same Suki w Z innej beczki (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Mrovi duo w Domu Literatury (foto)
MAX_FLO_FEST-3099
Max Flo Fest w AHE (foto)
soundedit_2017_20171101_1544323756
Soundedit 2017 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*