Rewitalizacja budynków Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

ckni_03Rozpoczyna się rewitalizacja postindustrialnych budynków dawnych warsztatów najstarszej łódzkiej elektrowni. Określane roboczo mianem „EC1 Południowy-Wschód” staną się domem Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, jedynego w Polsce miejsca o charakterze edukacyjnym i kulturalnym, które będzie w pełni poświęcone komiksowi i grom komputerowym.

Trzy kondygnacje CKNI będą ekscytującą przestrzenią. Goście Centrum będą mogli — pod okiem specjalistów — zwiedzić specjalnie zaprojektowane, interaktywne ekspozycje edukacyjne. Na parterze i pierwszym piętrze powstaną sale świata gier. Zwiedzający poznają w praktyce kolejne etapy powstawania gier, w tym tajniki tworzenia postaci czy technologię motion capture. Będą też mogli spędzić czas w sali retro z popularnymi grami i sprzętem z lat 80. XX wieku.
Drugie piętro zostanie poświęcone komiksowi. Uczestnicy interaktywnych wystaw edukacyjnych zapoznają się z tajnikami pisania scenariusza, wymyślania bohaterów czy komponowania kadrów i plansz. Na końcu gość będzie mógł otrzymać swój własny komiks, który samodzielnie wykona podczas pobytu w Centrum.

W budynku będą też funkcjonowały czytelnie, sale spotkań, wystawy stałe i czasowe a także kawiarnia i sklep. Specjalną atrakcją będzie sala wirtualnej rzeczywistości (VR), gdzie za pomocą najnowszych osiągnięć technologicznych każdy będzie mógł przenieść się do świata wirtualnego.  Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej zostanie stworzone wskutek rozbudowy i rewitalizacji obiektów EC1 Południowy-Wschód, z zachowaniem oryginalnej formy i gabarytów obiektów, łącznie z detalami wystroju i wyposażenia wnętrz. Jego otwarcie jest planowane na 2019 rok. Dodatkowe informacje o Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1

ckni_02

Łącznie rewitalizacja EC1 Południowy-Wschód będzie kosztować 20 mln zł. Wydatki kwalifikowalne wyniosą 16 260 162,60 zł, z tego dofinansowanie z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego wyniesie 13 821 138,00 zł. Stanowi to prawie 85% kosztów kwalifikowalnych.

Dzień Otwarty Promised Land Art Festival – Odbędzie się w sobotę 2 września 2017 r. na terenie EC1 Łódź. „Open Day” stanowi niezwykłą okazję dla osób zainteresowanych sztuką, a także miłośników gier i filmów, do lepszego poznania świata profesjonalistów branży kreatywnej. W trakcie wydarzenia odbędą się liczne spotkania oraz prezentacje prowadzone przez znanych twórców, którzy pojawią się również na głównej części festiwalu. Odwiedzający poznają m.in. proces tworzenia największych światowych produkcji, a także zgłębią wiedzę na temat sztuki cyfrowej i tradycyjnej.  Bilety można już kupować online w cenie 15 zł od osoby: www.ec1lodz.pl

28. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier – To najstarsze w Polsce wydarzenie dla fanów komiksu — odbywające się od 1991 roku — jest jednocześnie największym festiwalem tego typu w Europie Środkowo-Wschodniej. Od 2016 r. jest organizowane przez Centrum Komiksu i Narracji Interaktywnej EC1, będącego częścią „EC1 Łódź — Miasto Kultury” w Łodzi. W tym roku odbędzie się w dniach 15-17 września.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *