revczwartek, 28 listopada po godz. 20 w Łodzi Kaliskiej rozpocznie się impreza z udziałem zespołów Revlovers i Ted Nemeth. Bilety kosztują 10 zł.

Revlovers (https://www.facebook.com/Revlovers) to zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi, przez byłych członków formacji Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze. Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles. Revs w 2011 roku zostali zaproszeni na Heineken Opener Festival. Ich debiutancka płyta pt. Revision Thing, wyprodukowana przez Kamila Łazikowskiego w łódzkim studiu Soyuz z gościnnym udziałem Łukasza Klausa na perkusji, miała premierę w wersji internetowej 18 kwietnia 2013. Fizyczny nakład albumu ukaże się pod szyldem ich własnego labelu Gish! 14 listopada 2013 roku. Promujący wydawnictwo singiel pt. Copacabana w lipcu 2013 został piosenką dnia na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

Revision Thing to projekt w 100% zrealizowany wg zasady DIY (Do It Yourself). Środki na wydanie albumu grupa zebrała w niespełna 2 miesiące za pośrednictwem platformy crowdfundingowej MegaTotal.pl. Za oprawę graficzną płyty odpowiada Krzysztof Iwański.

Skład:

Basia Szafarz
Sebastian Stasiak
Darek Grabowski
Michał Szafarz

Ted Nemeth (https://www.facebook.com/Tednemeth) powstał w sierpniu 2010 roku, w mieście Łodzi, podczas spotkania zorganizowanego przez grupę muzykujących przyjaciół. Ted Nemeth to nazwa nie odnosząca się do żadnej istniejącej osoby, powstała ona poprzez skrzyżowanie imion i nazwisk Teda Bundy`ego i Richarda Nemeth`a. Muzycy zakładając Ted Nemeth wyrazili wolę wspólnego grania i tworzenia pod tą nazwą. Muzyka jaka powstaje wskutek działalności kwartetu jest z racji instrumentarium – gitarowa, a z racji miejsca – garażowa. Teksty Teda Nemetha powstają w języku polskim. Muzycy przejawiają odmienne zainteresowania i mają różne muzyczne inspiracje. Ted Nemeth jest ich syntezą, kompromisem i wypadkową pracy muzyków z instrumentami – niepowtarzalną wymianą energii.

W 2013 roku Ted zajął pierwsze miejsce w konkursie Lumumby Łowi Talenty. W maju miała miejsce premiera EP zespołu, w sierpniu produkcja i premiera teledysku do piosenki „Odbijaj się”, promującej EP. Zespół wziął udział w programie „Kuba Wojewódzki Show”.

Zespół ma na koncie dwie studyjne sesje nagraniowe i próbował własnych sił w garażowych nagraniach (Radiowa). Pierwsza sesja miała miejsce w studiu Sound Hunters (Kobieta/Ptak/Ułomny – 06.2011) która zakończyła się wydaniem internetowego Demo, a druga w Soyuz Studio której efektem jest pierwsze fizyczne wydawnictwo Ted Nemeth EP (Odbijaj się, Dyskoteka, Wszystkie kolory słońca).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
dzikie_jabka_w_paacu_modziey_20121022_1850245899
Dzikie jabłka w Z innej beczki
brudny
Morthus, Brüdny Skurwiel, Incinerator i Butchery w Stereo Krogs
legalize
Legalize Crime, 71TONMAN, Scumstadt w DOMu

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*