Book Gig w Muzeum Książki Artystycznej w Łodzi

_MG_8525Book Gig wystartował przed miesiącem w Muzeum Książki Artystycznej, a podczas pierwszej edycji zaśpiewała Klara, Small Mechanics czy OCD. Już dziś chcemy zaprosić Was na kolejną porcję dobrej, nieodkrytej muzyki – zarezerwujcie przedświąteczny weekend i spędźcie kulturalnie sobotę. Widzimy się przy Tymienieckiego 24 już 19 grudnia. Wstęp wynosi 15 zł.

Na terenie muzeum, można obejrzeć wystawę Pani Jadwigi Tryzno „Step By Step printing SUPERMATISM”, jest to wystawa obiektów książkowych łączących typografię i obraz 3D. Wystawa była już w Nowym Yorku, a niedługo część z niej zostanie wystawiona w Birmingham. 19 grudnia przed publicznością wystąpią zespoły Revlovers, Lee La Loa, Youth Novels a także Sjón. Po koncertach zapraszamy serdecznie na jam session.

Program:
godz. 19 – wejście
godz. 19.30 – TEATR JEDNEGO WIDZA // wykład o historii Muzeum Książki Artystycznej
godz. 20 – Revlovers, Lee La Loa, Youth Novels, Sjón
godz. ?? -0 Jam Session

REVLOVERS – Revlovers to zespół założony wiosną 2010 roku w Łodzi, przez byłych członków formacji Vixo i Cutcat, grający alternatywną muzykę pop. Pisanie piosenek jest dla nich najważniejsze. Mówi się o nich, że brzmią jak połączenie Bat for Lashes z grupą Interpol, jednak oni sami dystansują się od tego podkreślając, że ich największą inspiracją są The Beatles. Nie posiadając jeszcze profesjonalnych nagrań Revs w 2011 roku zostali zaproszeni na Heineken Opener Festival. Ich debiutancka płyta pt. Revision Thing, wyprodukowana przez Kamila Łazikowskiego w łódzkim studiu Soyuz z gościnnym udziałem Łukasza Klausa na perkusji, miała premierę w wersji internetowej 18 kwietnia 2013. Fizyczny nakład albumu ukazał się pod szyldem ich własnego labelu Gish! 14 listopada 2013 roku. Promujący wydawnictwo singiel pt. Copacabana w lipcu 2013 został piosenką dnia na antenie Programu Trzeciego Polskiego Radia.

LEE LA LOA – Zespół ze stolicy Dolnego Śląska tworzy pięcioosobowy skład, który powstał z inicjatywy wokalistki i gitarzysty, który jest także twórcą utworów. Grają wspólnie od 10 lat, ale dopiero 2014 rok stał się początkiem Lee la Loa.
Jako pierwszy powstał utwór „Little Love Story”, który otworzył bieg kolejnych historii. „Utwór, którym zaczęliśmy się dzielić przyniósł wiele pozytywnych opinii i domagano się od nas więcej”. W zespole doszło do sesji nagraniowych nowych piosenek, regularnych prób i wspólnego koncertowania. Lee la Loa zebrała wiele ciepłych słów od recenzentów, jak i portali muzycznych z zagranicy, opiewających ją jako „Hidden Gem from Poland”. Utwór „Million Thoughts” został wyemitowany w audycji Tom`a Robinson`a na antenie stacji BBC 6 Music. Inspiracje muzyczne: Radiohead, Bjork, Portishead, Sufjan Stevens.

YOUTH NOVELS – Chociaż swoją przygodę z muzyką zaczęli już kilka lat temu, dopiero w wakacje rozpoczęli nagrywanie i tworzenie piosenek na poważnie. Mimo że nie lubiĄ szufladkować swojej twórczości, najbliżej IM do alternatywy i indie-popu. Inspirują się wieloma artystami, ale motywację do grania znajdują właściwie wszędzie.  Zespół zaczął tworzyć pierwsze piosenki w sierpniu 2015 roku. Wtedy do sieci trafił też ich pierwszy kawałek „Marionette”. Przekroczył on barierę 2000 wyświetleń na YouTube i znalazł się na ogólnopolskiej playliście Usłysz. 15 listopada Youth Novels zagrali swój debiutancki koncert jako support Sister Wood w Estradzie Poznańskiej. Na przełomie jesieni i zimy planują zaś wydać pierwszą EP-kę w wersji elektronicznej.

SJÓN  – Wizjonerski kwintet z miasta Łodzi lubujący się w klimacie Islandii i nie tylko. Są oni młodym tworem, który mimo krótkiego stażu ma już na swoim koncie wiele sukcesów, a przede wszystkim robi nieziemsko dobrą muzykę. Na swoim koncie mają dwa short albumy, a dwa kolejne są w trakcie produkcji. Muzycy w swojej karierze zdążyli również wystąpić na Heineken Open’er Festival oraz wydać wydawnictwo jednego ze swoich albumów na winylu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *