Retrospekcja lata 80. w Pop’n’Art

retrospSerdecznie zapraszamy na IV edycję wydarzenia Retrospekcja – LATA 80! Tegorocznym hasłem są “Kultowe lata 80.”. Królować będą znane motywy w unowocześnionej formie, które wpisały się już na stałe do popkultury.

W programie wydarzenia znajdą się wernisaż zdjęć inspirowanymi stylizacjami lat 80-tych, plakaty tematyczne, wystawa tkanin żakardowych, wykłady specjalistyczne oraz wieńczący całość pokaz mody. Po części oficjalnej przeniesiemy się kilka dekad wstecz dzięki muzyce.

Częścią Retrospekcji jest również konkurs dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych. Młodzież za zadanie ma opracowanie niebanalnych charakteryzacji inspirowanych Kultowymi Latami 80.

Retro ’80 to wydarzenie promujące zagadnienia projektowe w modzie, tkaninie i plakacie, w odniesieniu do przeszłości i przyszłości. Będąc inicjatywą Studenckiego Koła Naukowego Designer, działającego przy Instytucie Architektury Tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, jest zarazem doskonałą okazją dla studentów – projektantów do pokazania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Wszystkie prezentowane prace konsultowane są z wykładowcami macierzystego Instytutu.

Retrospekcja jest organizowana po raz czwarty. Pierwsza edycja dotyczyła lat 20. XX wieku, druga skupiła się na latach 40. i 50 a ubiegłoroczna na latach 70. ubiegłego wieku.

Wydarzenie rozpocznie się 27.05.2015 r. o godzinie 18.00 w Pop’n’Art (Plac Wolności 6).

Program:

18.00 – Oficjalne rozpoczęcie wydarzenia. Przywitanie gości, rozwiązanie konkursu.
18.30 – Otwarcie wystawy tkanin, plakatów i fotografii.
19.00 – Wykład dr Łukasza Grzejszczaka
19.30 – Wykład prof. Dariusza Chojnackiego
20.00 – Pokaz mody.
20.30 – After Party w klimacie lat 80.

Wykłady poprowadzone przez wybitnych dydaktyków i znawców sztuki, dr Łukasza Grzejszczaka i dr hab. Dariusza Chojnackiego, Prof. PŁ wprowadzą gości w klimat lat 80. i zapewnią niezapomniane przeżycia intelektualne.

Prezentowane tkaniny, ubiory oraz plakaty będą w całości zaprojektowane i wykonane przez studentów Politechniki Łódzkiej. Inspirując się tendencjami lat 80 XX wieku, dokonają oni przekrojowego wglądu w te zagadnienia w różnych dziedzinach życia, odwołując się do motywów, które dziś najbardziej kojarzą się z tym okresem.

Kolekcja Pre- Fall – Kolekcja ubiorów damskich na sezon przed jesienny, inspirowana stylistyką lat 80. XX wieku. Prezentowane sylwetki będą wariacją na temat koloru, krojów i ducha lat ’80 w unowocześnionych formach. Ręcznie tkane aplikacje, dodatki jak i fragmenty ubiorów w połączeniu z ich luźnym krojem – tworzą spójny obraz około jesiennej nostalgii połączonej z tchnieniem lata.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *