retro70SKN Designer zaprasza na III edycję wydarzenia Retrospekcja – lata 70. Będzie kolorowo, świeżo i szalenie. W przestrzeniach dawnego Łącznika zaserwują niezapomniane przeżycia intelektualne, wizualne, jak i chwilę relaksu podczas after party wieńczącego ten szczególny dzień.

Retrospekcja ’70 to wydarzenie promujące zagadnienia projektowe w modzie, tkaninie i plakacie, w odniesieniu do przeszłości i przyszłości. Będąc inicjatywą Studenckiego Koła Naukowego Designer, działającego przy Instytucie Architektury Tekstyliów na Politechnice Łódzkiej, jest zarazem doskonałą okazją dla studentów – projektantów do pokazania swojej twórczości szerszemu gronu odbiorców. Wszystkie prezentowane prace konsultowane są z wykładowcami macierzystego Instytutu.

Retrospekcja jest organizowana po raz trzeci. Pierwsza edycja dotyczyła lat 20. XX wieku, druga skupiła się na latach 40. i 50. Prezentowane ubiory oraz plakaty będą w całości zaprojektowane i wykonane przez studentów Politechniki Łódzkiej. Inspirując się tendencjami lat 70 XX wieku, dokonają oni przekrojowego wglądu w te zagadnienia w różnych dziedzinach życia, odwołując się do motywów, które dziś najbardziej kojarzą się z tym okresem.

Kolekcja WILDNESS – Kolekcja ubiorów damskich na sezon wiosna – lato, inspirowana stylistyką lat 70. XX wieku. Prezentowane sylwetki – jak sama nazwa wskazuje – są dziką wariacją na temat koloru i ducha lat ’70. Ręcznie tkane aplikacje, dodatki jak i fragmenty ubiorów w połączeniu z ich luźną formą – tworzą spójny obraz wakacyjnej wolności, który ubiera współczesną kobietę pragnącą szaleństwa w swojej szafie.

Start – 21 maja o godz. 17 w fabryce WI-MA w Łodzi (Piłsudskiego 135)

Program:
17:00 – wernisaż wystawy plakatów i zdjęć
17:30 – ogłoszenie wyników konkursu dla początkujących projektantów
18:00 – wykład tematyczny dr. Marii Cybulskiej
19:00 – pokaz mody kolekcji WILDNESS
20:00 – after party

After Party 2 + pokaz mody – 24 maja o godz. 20 w Żarty Żartami (Wólczańska 40/42a)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kolorowa Tolerancja 2021
Plakat_ogolny_LLT
Łódź Łowi Talenty
plakat22
I Alternatywna Aukcja Charytatywna „Łatwiejsze dzieciństwo”

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*