DSC_734004W Łodzi trwa Międzynarodowy Festiwal Teatralny Retroperspektywy. W piątek, 26 sierpnia na deskach Art_Inkubatora zaprezentowano m.in. spektakl //Error404// autorstwa Grupy Take Over.

//Error404// to kod błędu skonfigurowanego tak, by nie spełniać żądania oraz nie wyświetlać wymaganych informacji. Pęknięcie, które odwraca naszą rzeczywistość, każe się zatrzymać i zobaczyć ją w zupełnie innym świetle. Chwila oddechu w świecie skrojonym na miarę. Sygnał, że nie wszystko musi się udać, żeby stało się sukcesem. To nieprawidłowość w systemie, którą znaleźliśmy by dowiedzieć się czegoś o sobie samym.

Projekt „Take Over: Seeing young audiences through young people’s eyes” to międzynarodowy projekt edukacyjny Teatru CHOREA skierowany do osób w wieku 18-28 lat, realizowany w latach 2014-2017, przy udziale British Council, w ramach programu Komisji Europejskiej „Creative Europe“, wspólnie z Kolarac Foundation (Serbia), Bios – Exploring Urban Culture (Grecja), Teatro delle Limonia (Włochy). Myślą przewodnią projektu jest rozwój widowni. Młodzi uczestnicy projektu, w ciągu dwóch lat, przygotują wydarzenie artystyczne z dziedziny tańca, muzyki i teatru będące odzwierciedleniem dążeń, zmian, pragnień i aspiracji współczesnego młodego pokolenia, związanych z szeroko pojętą kulturą. Wydarzenie, w całości pomyślane, zaprojektowane i wyprodukowane przez i dla młodych ludzi.

/fot. Sebastian Szwajkowski

Zobacz także:

Retroperspektywy 2016: Sakhioba (foto)

Festiwal Retroperspektywy 2016 – informacje

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
11052013_153
Ł4K: Podwórko Piotrkowska 37 (foto+wideo)
Letnia Scena 2019: Początek końca (foto)
III_Furie_-_fot._Karol_Budrewicz_111
XVIII MFSPiN: III Furie Teatru Modrzejewskiej w Legnicy

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*