retroW piątek, 14 października o godz. 21 w Soda Underground rozpocznie się koncert w ramach trasy Cerber on Tour. Na scenie pojawią się ReTo, Filipek i Penx. Bilety – 25/30 zł, dostępne są w: Hempszop Łódź, ul. Nawrot 8, 7Store. Manufaktura, Drewnowska 58, Sosa Store C.H. Sukcesja, Politechniki 1 oraz internetowo – lodzconcert.pl/sklep/reto-filipek-penx/.

ReTo

Młody raper z podwarszawskiego Piastowa. Na koncie ma cztery albumy w tym dwa pod szyldem lokalnego składu FMW i dwa solowe. Przez ponad rok czasu wydawał swoją twórczość jako członek podziemnej ekipy o nazwie Other Vision Rec. z którą zakończył współpracę w czerwcu 2015 roku. W lipcu swoją premierę będzie miał trzeci, solowy krążek rapera pt. „ DAMN. ”.ReTo w swojej twórczości kładzie nacisk na błyskotliwą braggę bogatą w technikę i dwuznaczności. Stawia przede wszystkim na oryginalność a jednym z jego głównych zamysłów przy tworzeniu muzyki jest nie dać się zaszufladkować.

Filipek

Dwukrotny zwycięzca Bitwy o Szczecin, Bitwy o Pitos i wielu innych bitew. Dwukrotnny pólfinalista WBW. Rozpoznawalność zyskał po wygraniu konkursu organizowanego przez Stoprocent, którego finałem była walka z Tombem. Później wydał płytę „Fifi. Rozdział dwudziesty” po której kojarzą go fani rapu. Obecnie wydał płytę z Edziem, skupia się na swojej solówce.

Penx

Raper z Krakowa, reprezentant ekipy Patokalipsa, współautor podziemnych albumów DROGA KRAJOWA 0,7 oraz Projekt 5-6. Kładzie nacisk na techniczne bragga bez ceregieli, pomysłowe punche i ciekawe gry słowne oparte na nawiązaniach i dwuznacznościach. Najdziwniejsza morda w polskim rapie, najbardziej pojebany gość w mieście. Jego najnowszymi projektami są długo oczekiwane przez fanów podziemia albumy wydane kolejno pod koniec 2014 i pod koniec 2015 roku – Dissaster i Abstrackt.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
BombayBicycleClub
Poza Łodzią: Bombay Bicycle Club na Orange Warsaw Festival
widzewska_jesie_muzyczna_2010_20101024_1109984361
Trzecia Łódzka Noc Muzyki – zapowiedź
Lena Piękniewska – Coś przyjdzie: miłość lub wojna. Rocznica zakończenia Powstania w Getcie Warszawskim

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*