Vapiano_Lodz_6Długo wyczekiwana restauracja Vapiano Łódź w czwartek, 1 września otworzyła swoje podwoje dla gości. To pierwsza poza Warszawą, 4 w Polsce i 170 na świecie restauracja słynnej sieci. Od dziś serwuje łodzianom swoje wyjątkowe dania.

W restauracji Vapiano króluje uwielbiana przez Polaków kuchnia włoska – pizza, makarony, sałatki, pyszne desery, starannie dobrane wina, prawdziwa włoska kawa i najlepsze koktajle. Jednak najważniejszy jest makaron. Przygotowywany codziennie na oczach klientów w przeszklonej Manifatturze, powstaje z dwóch prostych składników: gruboziarnistej mąki (semoliny) oraz wody. W łódzkiej restauracji powstały aż cztery stacje past (miejsc, w których kucharze przyrządzają makaron, dodając do niego dowolnie wybrane przez klienta składniki i sosy). Ponadto w Vapiano Łódź znalazły się dwie stacje sałatek i jedna stacja pizzy. Wszystko przygotowywane jest na miejscu, bo Vapiano to jakość, przejrzystość i świeżość oraz umiłowanie do włoskiego stylu życia.

joomplu:113493

Łódź została wybrana na miejsce kolejnej restauracji nie bez powodu. Miasto stale się rozwija – także kulinarnie. Na gastronomicznej mapie Łodzi nie mogło więc zabraknąć konceptu Vapiano. W łódzkim lokalu pojawiło się sporo symboli miasta. Restauracja wkraczając bowiem na nowy rynek szuka w nim inspiracji, które później przenosi do wystroju wnętrza restauracji. W przypadku Łodzi herbem, wiszącym w centralnym miejscu nad restauracyjną kuchnią, jest łódź z drzewem oliwnym. Na tablicach pojawiają się także inne symbole miasta – ławeczka Tuwima, fortepian Rubinsteina, łódzkie murale czy nawiązania do Łodzi filmowej. W centralnym miejscu każdej, także łódzkiej restauracji znajduje się 100-letnie drzewo oliwne, które jest symbolem Vapiano. Na każdym stole stoją świeże zioła, takie jak bazylia, rozmaryn, oregano, kolendra. Goście mogą z nich do woli korzystać w razie potrzeby, doprawiając swoje dania.

Restauracja Vapiano Łódź od 1 września jest już otwarta dla klientów. Można ją odwiedzać w godzinach:
Poniedziałek – czwartek: 10.00-22.00
Piątek – sobota: 10.00 – 24.00
Niedziela: 10.00-22.00

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Restauracja Phở by Lilly Tran
Łodzianin w podróży w Muzeum Miasta Łodzi (foto)
OTWARCIE
Manufaktura Czekolady (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*