Reprezentant łódzkiego klubu karate zdobywa tytuł wicemistrza Polski Karate Kontaktowego

23 kwietnia odbyły się w Ełku Mistrzostwa Polski Kyokushin Polskiego Związku Karate Kontaktowego oraz turniej towarzyszący The Best Warrior Cup. W zawodach wzięło udział przeszło 400 zawodników z 42 klubów z 10 różnych organizacji. Województwo łódzkie reprezentował Klub Karate Sportowego Kumite Łódź.

Wszyscy uczniowie z łódzkiej szkoły karate walczyli dzielnie ale największy sukces przypadł najbardziej utytułowanemu zawodnikowi klubu – Pawłowi PABLO Lenartowi. Senpai stoczył tego dnia trzy pojedynki w kategorii chłopców 14-15lat -65kg w formule full contact i ostatecznie zdobył tytuł Wicemistrza Polski Karate Kontaktowego. Paweł był świetnie przygotowany do tej formuły i zabrakło niewiele aby sięgnąć po najwyższe trofeum. Początek walki trochę zaskoczył PABLO ponieważ wraz z trenerem założył że przeciwnik będzie dążył do zwarcia. Wykorzystał to reprezentant Limanowskiego Klubu Karate Kyokushin i zaliczył na wazari celne trafienie mawashi geri jodan. W drugiej części pojedynku PABLO zaczął skracać dystans i włączać do walki kombinacje z kopnięciami kolanami. Przyniosło to pożądany efekt – przeciwnik zaczął momentami unikać walki/odwracać się. Zabrakło jednak czasu i ostatecznie nie udało się uzyskać wystarczającej przewagi.

 
Paweł Pablo Lenart trenuje karate od siódmego roku życia i jest od początku związany ze swoim macierzystym klubem. Już wcześniej wielokrotnie sięgał po trofea na zawodach rangi ogólnopolskiej ale Tytuł Wicemistrza Polski jest dla niego pierwszym tego typu. Paweł zapowiada że na pewno nie ostatnim bo nie składa broni tylko zabiera się od poniedziałku do dalszej, ciężkiej pracy na treningach. Dzień 23 kwietnia był dla niego dodatkowo o tyle istotny, że dzień wcześniej obchodził swoje 15 urodziny.
W MPKK swój udział zaznaczyła także druga, dość mocno już utytułowana jak na swój wiek (12 lat) zawodniczka KKS Kumite, Karolina KARO Rytczak. W konkurencji KATA zajęła 4 miejsce w swojej kategorii. Jeśli chodzi o kumite to był to jej pierwszy start w formule full contact. Nie można go zaliczyć do udanych gdyż z powodu przyjmowania silnych uderzeń od rywalki uległa w pierwszym starciu eliminacyjnym. Niemniej jednak jej trener, znając osobowość Karoli, jest przekonany że przegrana walka będzie dla niej tylko pretekstem do wyciągnięcia wniosków i skupieniu się na przygotowanich do kolejnych starć.

Swoją obecnością zaszczyciło turniej wiele znanych postaci z kręgu karate kontaktowego m.in: shihan Piotr Zembrzuski, shihan Paweł Juszczyk, shihan Krzysztof Borowiec, shihan Włodzimierz Weselski. Organizacja zawodów stała na bardzo wysokim poziomie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *