Renault na terenie lotniska wojskowego (foto)

3sppW ubiegłą sobotę, 14 października,  na terenie lotniska wojskowego w Łasku zgromadziło się ponad 300 osób, które na różne sposoby poddawały próbom modele marki Renault. Była szybka jazda, nagłe hamowania, a nawet off-road. Niezwykły event biznesowy został przygotowany przez dealera Renault, firmę Jaszpol.

14 października na terenie 32 Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, firma Jaszpol, która jest łódzkim autoryzowanym dealerem Renault, zorganizowała imprezę dla swoich klientów flotowych. Zaproszenia zostały skierowane do wszystkich firm współpracujących, co zaowocowało przybyciem ponad trzystu osób.

Imprezę zainaugurowano oficjalnym powitaniem, po czym rozpoczęły się przygotowane atrakcje. Wszyscy goście zostali podzieleni na 5 kilkudziesięcioosobowych grup. Dla każdego z zespołów przewidziano równolegle zajęcia tak, aby wzajemnie nie kolidowały.

Pierwszym zadaniem były jazdy po płycie lotniska przy udziale instruktorów z Ośrodka Doskonalenia Technik Jazdy Toru Łódź, gdzie prezentowane były zalety systemów wspomagania kierowcy takich jak  4Control czy wspomaganie nagłego hamowania. Goście mieli do dyspozycji dwa Renault Talisman Energy TCe 200 EDC w wersjach Intens oraz Initiale Paris. Pozostałe modele to: Kadjar Energy TCe 160 w wersji Intens, Espace Energy TCe 225 EDC SL Magnetic, Megane GrandCoupe Energy TCe 130 EDC w wersji Intens oraz Megane GT 205 EDC.

7spp

W następnej kolejności odbyły się jazdy elektrycznymi modelami Renault ZOE R90 Z.E. 40 w wersjach Intens. Pojazdy cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem, a goście zapoznać się z ich właściwościami jezdnymi: przyśpieszaniem, manewrowaniem czy hamowaniem. ZOE zwróciły szczególną uwagę klientów nowymi akumulatorami trakcyjnymi o zwiększonym zasięgu – do 403 km oraz adaptacyjnym układem ładowania Cameleon.

W tak zwanym międzyczasie ciekawymi epizodami ze swoich doświadczeń zawodowych dzielił się nie kto inny jak Leszek Kuzaj, który na koniec eventu przewiózł rajdowym stylem trzy wylosowane osoby w Megane GT. Kolejną atrakcją była wizyta w najlepszej w Polsce jednostce Lotniczej Straży Pożarnej. Oprócz zwiedzania zaserwowano również symulację akcji ratowniczej.

Gwoździem programu były jednak jazdy off-roadowe nowymi Renault KOLEOS. Do dyspozycji 6 egzemplarzy w wersjach Intense oraz Initiale Paris 2.0 dCi 175 X-Tronic 4×4. Jazdy te miały miejsce kilka kilometrów od lotniska, dokąd uczestnicy przemieszczali się w zorganizowanych kolumnach samochodowych a na miejscu władzę przejmowali instruktorzy z Łódzkiego Klubu Off roadowego. Wtedy zaczynała tętnić adrenalina. Do tego celu specjalnie przygotowano tor off-roadowy o długości ok 1 km. Oprócz standardowego brodzenia w błocie czy jazdy po nierównym terenie goście mogli docenić kąty rampowe, kąty zejścia i natarcia podczas jazd po wzniesieniach.

Całości dopełniły zwiedzanie ekspozycji zabytkowych samolotów myśliwskich, wystawy pełnej gamy samochodów Renault w tym dostawczych i specjalnych oraz znakomity catering.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *