fot.E_Schonfeld3W piątek, 9 listopada w Sali Kolumnowej ŁDK wystąpi Renata Przemyk – Akustik Trio. Początek występu o godz. 19. Bilety kosztują 50 zł.

To kameralny projekt, w którego skład wchodzą oprócz wokalistki (czasem sięgającej po gitarę akustyczną, mini akordeon, głównie jednak po instrumenty perkusyjne) świetni instrumentaliści. Zobaczyć i usłyszeć możemy Błażeja  Chochorowskiego grającego na fretlessie i gitarze akustycznej, na głównej gitarze akustycznej- Macieja Mąkę.

Artyści sięgają po utwory znane odzierając je jednak z pierwotnych aranżacji. Także po te lubiane, lecz nieco zapomniane. Z czystej akustycznej formy promieniuje nowa energia i wzruszenie; dają się słyszeć subtelności, które wcześniej były jedynie dopełnieniem a teraz mile zaskakują jako walor główny. Koncert, choć bardziej nastrojowy od tych, które znamy z dużych sal czy plenerów, jest pełen zaskakujących zwrotów, energii, wirtuozerskich rozwiązań aranżacyjnych. Dzięki wysmakowanej oprawie aranżacyjnej wyjątkowo czytelny jest głos artystki oraz – co za tym idzie  – przekaz wszystkich piosenek, które nabierają przez to zupełnie nowej wartości dla odbiorcy. Wszystkie te elementy układają się w harmonijną całość i sprawiają,  że odbiór tego projektu jest wyjątkowo przejrzysty i spotyka się ze wspaniałą, niespotykaną, równie spontaniczną jak samo wykonanie, reakcją publiczności.

21 września 2012 r. ukazała się płyta „Renata Przemyk Akustik TRIO” będąca zwieńczeniem wyżej opisanego projektu. Na płycie znalazła się również najnowsza piosenka Renaty „Jakby nie miało być”, która do tej pory funkcjonowała jako singiel  w rozgłośniach radiowych a teledysk do niej można było zobaczyć w TVP oraz na kanałach internetowych, m.in. YT

Skład/Instrumentarium:
. Renata Przemyk – wokal, instrumenty perkusyjne, mini akordeon
. Maciej Mąka – gitary akustyczne
. Błażej Chochorowski – fretless, gitara akustyczna

/fot. mat.pras – .E.Schonfeld

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Spełnione Nadzieje Melomanów – Serafiński & Krzemiński
Same Suki w Z innej beczki
Powrót Parady Wolności

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*