Remont podwórka przy Piotrkowskiej 102

Żeliwne płyty z wyburzonych łódzkich fabryk, odnowione detale na elewacji, zieleń i iluminacja świetlna. W wakacje wystartuje remont kultowego podwórka przy ul. Piotrkowskiej 102.

 

– Ta inwestycja nie obyła się bez problemów. Poprzedni wykonawca wykonał dokumentację projektową i nie przystąpił do prac budowlanych, co zdecydowało o odstąpieniu od umowy. Podjęliśmy decyzję o przetargu prowadzonym w trybie negocjacji bez ogłoszenia. Wziąć w nim udział mogą wyłącznie wykonawcy, którzy zostali zaproszeni do składania zgłoszeń. Otwarcie ofert nastąpi pod koniec tego miesiąca. Zależy nam na jak najszybszej realizacji tej inwestycji. Planujemy, że ekipę budowlaną zobaczymy tu w wakacje – mówi Olga Kassyańska, Zarząd Inwestycji Miejskich.


Jakie zmiany czekają Piotrkowską 102?

W zakres remontu kamienicy przy Piotrkowskiej 102 wchodzi odnowienie elewacji od strony podwórza i jego zagospodarowanie. Odtworzone będą detale, takie jak parapety i gzymsy. Zainstalowana zostanie nowa iluminacja przy wejściach do budynku oraz w części drzwi i parteru. W obrębie podwórza zostaną również przebudowane instalacje podziemne. Po ich zakończeniu zostanie ułożona nowa nawierzchnia z płyt kamiennych i granitowych. W posadzkę zostaną wmontowane historyczne płyty żeliwne, pochodzące z wyburzonych łódzkich fabryk. Podwórko zachowa obecny układ z uwzględnieniem sezonowych ogródków gastronomicznych.

 

Kultowe podwórko

To miejsce chętnie odwiedzają łodzianie i turyści. We weekendy tętni ono życiem zarówno w dzień, jak i w nocy. To tu mieści się m.in.: słynny klub Łódź Kaliska, który powstał w 1996 roku i stał się siedzibą Stowarzyszenia Artystów grupy Łódź Kaliska. Jeden z jej członków Marek Janiak, w duecie z Wojciechem Saloni-Markiewiczem, projektował wnętrza klubu. Ich praca jest inspiracją dla podobnych miejsc w Polsce i Europie. Ten adres wciąż odwiedzają kolejne pokolenia łodzian. Odbywają się tu koncerty, pokazy teatralne i wystawy fotografii. Inwestycja zostanie zakończona w II kwartale 2023 roku.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *