W roku 2016 zmodernizowano obiekty rekreacyjne MOSiR w Arturówku – wykonano: wodny plac zabaw dla dzieci składający się z siedemnastu atrakcji wodnych, tradycyjny plac zabaw z zabawkami dostosowanymi dla osób z niepełnosprawnościami, siłownię plenerową, ścieżki piesze i pieszo rowerowe. Ponadto zakupiono i zamontowano elementy małej architektury (ławki, tablicę informacyjną, kosze na śmieci i psie odchody) oraz doświetlono teren przy siłowni i placu zabaw latarniami solarnymi.

Na prace MOSiR otrzymał dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki w wysokości 323 771 zł i z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w wysokości 11 466 zł. Całkowity koszt prac wykonanych w 2016 r. wyniósł 3 152 664,01 zł.

W 2020 r. rozpoczęto prace modernizacyjne przy środkowym zbiorniku wodnym przeznaczonym dla miłośników sportów wodnych w ramach Planu dla Osiedli. Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji modernizuje przystań wodną – prace wykonane: dokumentacja projektowo-kosztorysowa remontu przystani i zagospodarowania  terenu wokół, doposażenie przystani wodnej w nowy sprzęt pływający tj. 6 rowerów wodnych oraz 6 kajaków wraz z osprzętem.

Obecnie rozpoczęto etap pierwszy robót budowlanych realizowany od września w ramach którego zostanie wykonany: kompleksowy remont budynku przystani  (w tym m.in. remont wnętrza budynku, wymiana pokrycia dachu, wymiana drzwi i okien), przebudowa tarasu z zachowaniem drzewostanu, budowa monitoringu przystani i terenu wokół, remont pomostów do cumowania rowerów i kajaków umożliwiający zabezpieczenie sprzętu, budowa nowych zejść dla klientów w tym zejścia dla osób ze szczególnymi potrzebami, rozbudowa instalacji elektrycznej, remont i przestawienie ogrodzenia, otwarcie dziś niedostępnej przestrzeni dla mieszkańców. Koszt realizowanych obecnie prac to ok. 600 000 zł

– Mimo pandemii i kryzysu przez nią wywołanego budujemy i remontujemy kolejny obiekt MOSiR. Prace, tutaj w Arturówku są zaawansowane w ponad 85%, mimo zimowej pogody idą pełną parą – wyremontujemy budynek przystani i pomosty, przebudujemy taras, a całość i teren wokół będzie monitorowany. Mamy już nową przystań na Młynku, trwają ostatnie prace wykończeniowe przy modernizacji zbiornika na Stawach Jana, a po zakończeniu drugiego etapu tej inwestycji, przed sezonem letnim 2021 r. zyskamy kolejny piękny obiekt, z oświetloną plażą, promenadą, nowymi kajakami i rowerami wodnymi. Przystań będzie w pełni przystosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami – powstanie pierwszy w Polsce, przystosowany specjalnie dla nich pomost. Jestem pewna, że nowa przystań spodoba się wszystkim miłośnikom odpoczynku nad wodą – oby tylko pogoda dopisywała. Zapraszamy wszystkich do korzystania z obiektów MOSiR – zmieniamy je specjalnie dla Was – powiedziała wiceprezydent Miasta Łodzi, Joanna Skrzydlewska.

W drugim etapie realizowanym wiosną 2021 r. przy przystani powstanie przyjazne dla mieszkańców miejsce relaksu – plaża przy przystani, wyposażona w elementy małej architektury – leżaki, podświetlana ławka. Na otaczających plażę terenach zielonych planowane są nowe nasadzenia z pełnym systemem nawadniania. Plaża,  przystań i otwarty teren będą oświetlone i doposażone w edukacyjne zabawki ekologiczne, Wzdłuż brzegu stawu powstanie promenada. Jako uzupełnienie wyremontowanych pomostów powstanie pierwszy w Polsce pomost dedykowany osobom z niepełnosprawnościami, a budynek gospodarczy zostanie przystosowany do potrzeb gastronomii i wydzierżawiony na punkt gastronomiczny. Szacowany koszt prac na 2021 roku wynosi ok. 600 000 zł

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6125_kopiuj
Doktor Clown kręci nosem! (foto)
IMG_0885
Ferdynand Wspaniały przed Galerią Łódzką (foto)
Metamorfoza wyjątkowego w Polsce Działu Widowisk Lalkowych (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*