22032013_020Od 22 marca w Galerii FF można oglądać wystawę fotografii Remigiusza Biernackiego pt. Struktury. Można ją oglądać do 13 kwietnia br.

– Artysta koncentruje się na rejestracji nietrwałych przedmiotów, które są zużyte, niechciane, wyrzucone. Rejestruje rzeczy, o których ich dotychczasowy właściciel chce zapomnieć i często je porzuca, niszcząc przed wyrzuceniem, jednak nie przywiązujemy do tego faktu większej wagi – pisze Karolina Jabłońska w publikacji do wystawy. – W przypadku tego artysty rejestracja przedmiotu nie łączy się z sentymentalizmem. Jego zainteresowania skoncentrowane są wokół zagadnień formalnych, a intencją jest zwrócenie uwagi raczej na wzrost atrakcyjności formy przedmiotu w wyniku zniszczenia niż na zawartość znaczeniową, którą ten wcześniej posiadał. Pod względem technologicznym wykorzystuje filozofię błędu. Artysta stosuje duże kontrasty światłocieniowe, zestawiając ze sobą fragmenty prześwietlone z nieoświetlonymi, co pozwala na podkreślenie struktury materiału.

joomplu:50439

Remigiusz Biernacki. Urodził się w 1969 roku w Gdańsku. Studiował architekturę na Politechnice Gdańskiej. Jest absolwentem WSF i studentem fotografii na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu.

Zobacz także:

Po sesji 2012-2013 w Łódzkim Towarzystwie Fotograficznym (foto)

Borys Makary – Carpe Diem (foto)

Tomasz Grzeszczak – Stany Zawieszone (foto)

Piotr Stós – Po drugiej stronie lustra (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6271
Fotofestiwal: OO/II (foto)
nowa_glowne
Galeria Nowa ŁDK – Pokonać ból, pokonać strach… (foto)
IMG_20180223_192908
Różne Wymiary Fotografii – edycja XIII (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*