Release the Beast w Krańcoofce

releasethebeastW piątek, 1 września o godz. 18 w Krańcoofce rozpocznie się impreza pod hasłem Release the Beast. Na scenie pojawią się Aether, Vermis, Nerville i Mad Teacher. Bilety kosztują 12/15 zł. Patronem medialnym koncertu jest Plaster Łódzki.

Aether – Powstały w 2015 roku zespół z Łodzi grający melodeath/folk. Po niecałym roku działalności wydał debiutanckie EP „Tale of Fire”. W swojej muzyce chwalimy Odyna i wyrażamy odwieczną tęsknotę za nocami polarnymi, gdzie niebo usiane jest gwiazdami, a zorza polarna oświetla kości poległych. Inspirujemy się takimi kapelami jak Ensiferum czy Wintersun. Jeśli lubicie te klimaty, zapoznajcie się z naszym materiałem! Sława!

Vermis – to łódzki zespół grający szeroko pojętą muzykę metalową – jest to coś pomiędzy heavy/thrash a groove metalem z (post)hardcorową naleciałością, ale nowoczesne brzmienie i (mimo wszystko) melodyjny charakter utworów nie pozwala na jednoznaczne przypisanie ich twórczości do określonego gatunku muzycznego. Ciekawe kompozycje w połączeniu z ogromną werwą na scenie dają bombę energetyczną, która rozbuja każdą publiczność.

Nerville tworzą ludzie mieszkający na co dzień w Łodzi i w Zgierzu. Staramy się nie ograniczać klimatycznie, ale w naszej muzyce ponoć słychać inspiracje szwedzkimi kapelami deathowymi (Opeth, Soilwork) czy progrockiem/metalem w stylu Porcupine Tree, Tool.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *