Pomysł na kiermasz to zestawienie kilku idei: dobra planety, pobudzenia ekowrażliwości dzięki rozmowie, spotkanie. Stowarzyszenie REkoncept organizuje REkiermasz 5.0, czyli piątą edycję kiermaszu rękodzieła w duchu less oraz zero waste. Wydarzenie odbędzie się 19 marca 2022 roku, w klubokawiarni Kipisz, przy ul. Piotrkowskiej 282. 

REkoncept zaprasza na REkiermasz 5.0 każdego, kto zainteresowany jest ekologicznym podejściem do kupowania lub chce nabyć oryginalną, nietuzinkową rzecz od polskich rękodzielników wspierających swoimi działaniami naszą planetę. ,,Postanowiliśmy stworzyć wydarzenie, które jest okazją na zarobek dla zaangażowanych artystów – jest to wyraz wsparcia, a też chęć ukazania światu designerskich przedmiotów codziennego użytku.”- mówią organizatorzy wydarzenia.

Na kiermaszu nabyć będzie można wiele różnych produktów stworzonych poprzez upcykling, czy recykling niepotrzebnych już materiałów. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie artystów/ek, rękodzielników/czek, działających zgodnie z ideą less oraz zero waste. Na miejscu skorzystać będzie można również z usług klubokawiarni Kipisz, współorganizatora kiermaszu i spróbować ich przysmaków. Wystawcy przyjadą do Łodzi z całej Polski, a na ich stoiskach będzie można zakupić m.in. torby, nerki, akcesoria do włosów, biżuterię oraz kosmetyki. Przegląd rękodzielników oraz ich dzieł można sprawdzić na Instagramie grupy REkoncept. 

Podczas REkiermaszu będzie prowadzone dwie zbiórki pieniężne, pierwsza na rzecz Fundacji Kudłaty Kumpel, która otacza opieką zwierzęta, natomiast druga będzie dołączeniem do większej zbiórki tj. Marii Snisarenko, która wspiera wolontariuszy w Chersoniu.

W czasie wydarzenia będzie można wziąć udział w dwóch warsztatach ,,REnowacja ubrań – malowanie i personalizowanie’’, które poprowadzi Aleksandra Sowa, plastyczka i prezeska stowarzyszenia REkoncept, koszt udziału to 20 zł (całość zostanie przekazane na prowadzone podczas wydarzenia zbiórki). Należy przynieść ubrania, aby być uczestnikiem/uczestniczką warsztatu. Drugi warsztat to ,,Aromaterapia – Twój EKO kierunek na życie” pod okiem dr Eweliny Kubackiej, od godz. 14.00 – obowiązują zapisy (mail stowarzyszenia lub wiadomość na Instagramie REkonceptu), koszt 40 zł (25% zostanie przekazane na prowadzone podczas wydarzenia zbiórki).

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów i warsztatów 19 marca, od godziny 12.00 do 18.00, przy ul. Piotrkowska 282 (w klubokawiarni KIPISZ) przy parku Reymonta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się na zewnątrz, zgodnie z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego określonego bieżącymi obostrzeniami. 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Przedłużono nabór do konkursu GRAMyMy!
Garażówka przy Piotrkowskiej 217
_MG_8932
Łódź Holi Festival w Monopolis

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*