Pomysł na kiermasz to zestawienie kilku idei: dobra planety, pobudzenia ekowrażliwości dzięki rozmowie, spotkanie. Stowarzyszenie REkoncept organizuje REkiermasz 4.0, czyli czwartą edycję kiermaszu rękodzieła w duchu less oraz zero waste. Wydarzenie odbędzie się 19 grudnia 2021 roku, w klubokawiarni Kipisz, przy ul. Piotrkowskiej 282.

REkoncept zaprasza na REkiermasz 4.0 każdego, kto zainteresowany jest ekologicznym podejściem do kupowania, lub chce nabyć oryginalną, nietuzinkową rzecz od polskich rękodzielników wspierających swoimi działaniami naszą planetę. Postanowiliśmy wykreować okazję na zarobek dla zaangażowanych w REkiermasz artystów – jest to wyraz wsparcia, a też chęć ukazania światu niebywałych designerskich przedmiotów codziennego użytku – mówią organizatorzy wydarzenia.

Na kiermaszu nabyć będzie można wiele różnych produktów stworzonych poprzez upcykling, czy recykling niepotrzebnych już materiałów. Głównym założeniem wydarzenia jest promowanie artystów/ek, rękodzielników/czek, działających zgodnie z ideą less oraz zero waste. Na miejscu skorzystać będzie można również z usług klubokawiarni Kipisz, współorganizatora kiermaszu i spróbować ich produktów. Wystawcy przyjadą do Łodzi z całej Polski, a na ich stoiskach będzie można zakupić m.in. torby, nerki, akcesoria do włosów, biżuterię, ale też pokrowce na gogle śnieżne. Przegląd rękodzielników oraz ich dzieł można sprawdzić na Instagramie grupy REkoncept. „Zapraszamy wszystkich, którzy chcą dać prezent bliskim lub sobie, wykonany przez wspaniałych artystów, a także wesprzeć ich działalność w tych trudnych, dla wszystkich, czasach pandemii. Jednocześnie zwracamy uwagę łodzian na niezwykle ważny aspekt dbania o środowisko.” – dodają przedstawiciele grupy Rekoncept.

Podczas wydarzenia uczestnicy będą mogli nauczyć się w jaki sposób tworzyć ekologiczne ozdoby świąteczne podczas warsztatów pod czujnym okiem Piotra Lewandowskiego, studenta Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie. O 17.30 odbędzie się koncert Edyty Krajewskiej, która wykona świąteczne utwory z gitarowym brzmieniem w wykonaniu Michała Marchlewskiego. Podczas REkiermaszu będzie prowadzona zbiórka pieniędzy na rzecz Fundacji Ocalenie, która otacza opieką migrantów oraz migrantki.

Organizatorzy zapraszają do odwiedzenia targów i warsztatów 19 grudnia, od godziny 11.00 do 17.00 oraz koncertu charytatywnego o 17.30, przy ul. Piotrkowska 282 (w klubokawiarni KIPISZ) przy parku Reymonta w Łodzi. Wydarzenie odbędzie się w pomieszczeniu, zgodnie z zachowaniem zasad i reżimu sanitarnego określonego bieżącymi obostrzeniami.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódzki Dzień Deskorolki 2020
energiaafryki
3 Art Festival – Energia Afryki
32. edycja Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier w Łodzi w formule hybrydowej

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*