Największa prezentacja nowej sztuki artystów związanych z ASP i festiwalem Ravekjavik jest dostępna dla łodzian w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68. Do 9 sierpnia można ją bezpłatnie zwiedzać, aby poznać twórczość artystów, którzy wyprzedzają trendy i mają duży wpływ na współczesny odbiór sztuki.


Wszystkie prace zgromadzone na wystawie „Rejwach” były prezentowane w trakcie czerwcowego Festiwalu Ravekjavík i teraz zostały wyeksponowane w przestrzeni galeryjnej.


– Cieszę się, że w Łodzi dzięki finansowemu i promocyjnemu wsparciu miasta dochodzi do tak znaczących kooperacji artystycznych jak ta – pomiędzy Akademią Sztuk Pięknych i łódzkimi artystami, muzykami i twórcami festiwali muzycznych, takich jak Ravekjavik – mówi wiceprezydent miasta Łodzi Małgorzata Moskwa-Wodnicka. Ta wystawa jest pokłosiem tej współpracy i jest, w mojej opinii, jedną z najciekawszych prezentacji młodej sztuki w naszym mieście od czasu wystawy twórców nagrodzonych w konkursie im. Strzemińskiego – podkreśliła wiceprezydent.


„Rejwach” tworzą prace niemal trzydziestu artystów związanych z Akademią Sztuk Pięknych w Łodzi. Są wśród nich: Adam Lipman, Alicja Bodzioch, Alicja Dębowska, Damian Idzikowski, Darek Karwowski, Estera Lipman, Gu-Tang Clan, Irena Zieniewicz, Irmina Barkowska, Jarosław Borek, Jessica Rossolini, Jan Jubaal Wasiński, Kacper Zagdan, Kacper Zaorski-Sikora, Katarzyna Seweryn, Klaudia Pieniak, Maciej Walczak, Michał Janakowski, Michał Matysiak, Natalia Anna Binkowska, Paulina Górniak, Paweł Ponichtera, Piotr Skowron, Ola Ignasiak i Karolina Gębka – Slow Painting Studio i TOPE.


Wystawa jest połączona z aukcją, na której można kupić niemal wszystkie prace – zebrane środki wspomogą rehabilitację i leczenie jednego z artystów, którego twórczość jest prezentowana na wystawie – Michała Janakowskiego (Wyłączmy drzemkę Michałowi! Na zrzutka.pl). Miejsce internetowe aukcji: wydarzenie FB REJWACH – Wystawa Sztuk Pięknych | Ravekjavík x ASP (dyskusja).


Wystawa „Rejwach” to także zaproszenie dla przedstawicieli łódzkiego biznesu, aby poznać twórczość młodych łódzkich twórców sztuki nie tylko stawiając na wzbogacenie istniejącej kolekcji sztuki, ale także po to, by inicjować wprowadzenie nowej, artystycznej jakości do wizualnej strony marketingu polskich firm. Prace można oglądać w dni robocze od 11:00 do 18:00 w Galerii ASP przy ul. Piotrkowskiej 68. Galeria w sobotę jest czynna od godz. 11:00 do 15:00. Organizatorzy wystawy: Festiwal Ravekjavík, ASP w Łodzi, Ogrodowa8, Stara Drukarnia i Galeria ASP.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_8852
Błony – interfejs dla malarstwa i przestrzeni (foto)
IMG_0724
Struktura i terytorium w Galerii Re:Medium (foto)
1pazdziernika_043
22. Międzynarodowy Festiwal Komiksu i Gier w Łodzi (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*