rakk20131 lutego 2013 roku ruszają szkolenia w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury organizowane przez Łódzki Dom Kultury we współpracy z Urzędem Marszałkowskim. Szkolenia skierowane są do pracowników i działaczy sektora kultury a także do osób zainteresowanych działalnością kulturalną.

Celem Akademii jest stworzenie bogatej oferty szkoleniowej dla osób związanych z sektorem kultury w województwie łódzkim. Regionalna Akademia Kadr Kultury to szansa dla ludzi kultury na podniesienie swoich kwalifikacji i zdobycie doświadczenia.

RAKK proponuje cykl różnorodnych szkoleń  dostosowanych do potrzeb uczestników. W ramach pierwszego modułu uczestnicy będą mogli wziąć udział w szkoleniach z zakresu metodologii pisania projektów oraz źródeł ich finansowania. Szkolenia będą odbywały się w piątki i soboty w siedzibie ŁDK w godz. 9-16:30. Grupa szkoleniowa liczy od 15 do 20 osób, udział w zajęciach jest płatny (10 zł za dzień szkoleniowy). Moduł „Finansowanie” trwa do 12 kwietnia 2013. Informacje o nowych modułach/blokach szkoleniowych będą pojawiały się na stronie www.regionkultury.pl w zakładce szkolenia.

Cykliczny i wielomodułowy projekt w swojej siatce przewiduje szkolenia między innymi z zakresu promocji działań kulturalnych, metodyki pracy instruktora czy zakładania organizacji pozarządowej.

Chcemy, aby szkolenia w ramach Regionalnej Akademii Kadr Kultury dostarczały nie tylko niezbędnej wiedzy koniecznej do organizacji działań kulturalnych ale także stały się nową drogą rozwoju animacji społecznej, dlatego współpracujemy z wybitnymi specjalistami, którzy od wielu lat aktywnie działają na rzecz kultury. Są to między innymi:
–    Marek Stoliński trener Narodowego Centrum Kultury, koordynator projektów w programach operacyjnych konkursach i grantach ogłaszanych przez samorządy, ministerstwa i podmioty prywatne
–     Mariusz Augustyniak trener NCK, z-ca Dyrektora MOK w Konstantynowie Łódzkim, współautor i koordynator projektów POKL, MKiDN, Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji , specjalista od Lifelog Learning Programme
–    Aneta Dalbiak – trenerka regionalna NCK, specjalistka w pozyskiwaniu środków z bezzwrotnych źródeł zewnętrznych oraz zarządzania projektami.
–    Małgorzata Cegiełko – regionalny koordynator programu Biblioteka +
–    Piotr Kowalski – ekspert od funduszy europejskich, trener organizacji pozarządowych
–    Anna Furmańska – specjalistka od tworzenia i rozliczania projektów oraz pozyskiwania środków finansowych
–  Aleksandra Wodzyńska – pedagog, doktorantka na Uniwersytecie Łódzkim, instruktorka ZHP, specjalista od pozyskiwania środków, koordynator blisko 60 projektów z zakresu między innymi kultury, sportu, profilaktyki, krajoznawstwa

16 stycznia na stronie www.regionkultury.pl w zakładce szkolenia „dla uczestników” zamieszczony został harmonogram modułu wraz z opisem szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy. Obecnie prowadzimy intensywne działania promocyjno marketingowe aby dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Wypełniony formularz zgłoszeniowy należy wysłać na adres: agnieszka.pietraszek@ldk.lodz.pl

Chcemy, aby RAKK stał się rozpoznawalną marką na łódzkim rynku szkoleń skierowaną przede wszystkim do regionalnych pracowników sektora kultury.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
firestarter
Sylwester 2011 w Łodzi – informator
plasterkultury
Plastry Kultury 2017 – mainstream roku
DSC_7506
II Festiwal Win Letnich

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*