Vavamuffin22 czerwca Vavamuffin, jeden z najpopularniejszych polskich zespołów reggae wystąpi podczas Reggaeland Promo Tour w Łodzi na terenie OFF Piotrkowska. To już druga odsłona imprezy zapowiadającej największy festiwal reggae w Polsce – płocki  Reggaeland.

Reggaeland Promo Tour to przedsmak tego, co będzie można przeżyć w lipcu na płockiej plaży. Mieszkańcy Łodzi będą mogli wczuć się w atmosferę festiwalu podczas występu wyśmienitych przedstawicieli polskiego reggae.

Dziewięcioosobowa formacja Vavamuffin powstała w 2003 roku. Członkami grupy są m.in. Pablopavo, Gorg i Rafał „Kazan” Kazanowski. Zespół najczęściej porusza się w obszarze raggamuffin, ale nieobce są mu też inne odmiany reggae. Vavamuffin wydało do tej pory pięć płyt, z których każda zdobyła niemałą popularność. Grupa wylansowała wiele przebojów, m.in. „Vava To”, „Bless”, „Hooligan Rootz”, czy „Jah jest prezydentem”. Zanim na scenie pojawi się Vavamuffin publiczność rozgrzeją selektorzy. Przed Vavamuffin zagra specjalizujący się w muzyce elektroniczną  dubstep i dub-techno producent i selektor Hatti Vatti, znany przede wszystkim z produkcji drum & bass Reza oraz mieszająca różne gatunki Lady Katee.

Reggaeland (12-14 lipca) to największy festiwal reggae w Polsce. W tym roku na płockiej plaży staną cztery sceny, na których w ciągu trzech lipcowych dni wystąpi ponad pięćdziesięciu  wykonawców. Jednym z headlinerów tegorocznej edycji będzie Shaggy. To nie tylko jedna z największych gwiazd gatunków reggae i dancehall, ale także jedna z niewielu, która dotarła do słuchaczy z najdalszych zakątków świata. Do Płocka przyjadą również takie gwiazdy jak Jahcoustix, The Selecter, czy Ken Boothe.   

Reggaeland Promo Tour vol. 2 – 22 czerwca, godz. 17-21.30, Łódź, OFF Piotrkowska, wstęp wolny; www.reggaeland.eu

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź Disco Fest 2022
CZAD_FESTIWAL_artwork
Czad Festiwal 2016 – II ogłoszenie
blackcoffee
Black Coffee i Rosa Vertov w Żarty Żartami

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*