Regaty w Porcie Łódź – zapowiedź

akademickie_regaty_ulicy_piotrkowskiej_2010_20100425_19938144515 września do Portu Łódź zawinie jedna z najbardziej charakterystycznych lokalnych imprez – regaty, które wiosną odbywają się na ulicy Piotrkowskiej. Po raz pierwszy impreza dotąd zarezerwowana tylko dla studentów będzie miała formułę otwartą – za ster będą mogli chwycić wszyscy, który chcą sprawdzić się w roli kapitana.

   
Regaty, których pomysłodawcą jest Fundacja Ulicy Piotrkowskiej, odbywają się na specjalnie zaprojektowanych „łodziach” przypominających te, na których co roku walczą osady wioślarskie uniwersytetów Cambridge i Oxford. „Łodzie” wyposażone są w koła, a prędkość nadaje im siła mięśni członków ich załóg. – W naszym mieście nie ma ani jeziora ani morza, a łódka w herbie zobowiązuje do żeglowania. Regaty w Porcie Łódź to jedyna okazja aby chwycić za ster nietypowej łodzi i zmierzyć się w sportowej rywalizacji o puchar i nagrody – mówi Emilia Lange- Cichocka, menadżer działu marketingu Portu Łódź. – Wrześniowe regaty to symboliczne zakończenie sezonu żeglarskiego w naszym mieście – dodaje.

Dotychczas w regatach brali udział wyłącznie przedstawiciele środowiska akademickiego. Wrześniowe regaty w Porcie Łódź po raz pierwszy są skierowane do wszystkich chętnych, nie tylko studentów. – Łódź jest postrzegana jako miasto akademickie, ale to tylko fragment jej tożsamości – mówi Emilia Lange- Cichocka.

– Regaty w Porcie Łódź to rodzinna akcja, podczas której chcemy propagować aktywne spędzanie wolnego czasu i ducha sportowej rywalizacji – tłumaczy.

Zgłoszenia do udziału w regatach można składać osobiście w Punktach Info w Porcie Łódź lub w siedzibie Fundacji Ulicy Piotrkowskiej do 31 sierpnia. Drużyny powinny liczyć od pięciu do sześciu osób. Więcej informacji oraz regulamin zawodów można znaleźć na stronie internetowej www.portlodz.pl  i www.piotrkowska.pl. Na zwycięzców czekają puchary i nagrody.    
 
Zobacz także:

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *