redbull_010Od 2 na terenie łódzkiej Manufaktury działa specjalny tor do pływania na skimboardzie. Z jego dobrodziejstw mogą bezpłatnie korzystać zarówno amatorzy jak i profesjonaliści. Wszystko to za sprawą szkółki skimboardu oraz zawodów Red Bull Skim It.

Skimboarding to stosunkowo młody sport, który dynamicznie rozwija się w Polsce. Jego początki miały miejsce na plaży w Dębkach oraz Władysławowie. Zasada jest prosta. Aby wykonać pierwszy ślizg, należy biec wzdłuż toru trzymając deskę przed sobą i po kilku metrach rzucić ją na wodę i następnie na nią wskoczyć. W takim ślizgu można przepłynąć nawet kilkadziesiąt metrów.

joomplu:40186

W sobotę, 4 sierpnia na torze od rana organizowane były zawody Red Bull Skim It, podczas których będzie można było zobaczyć w akcji czołówkę Polskich zawodników. Zawody zorganizowano w trzech kategoriach: amatorzy, profesjonaliści oraz kobiety.

Ostatniego dnia działania toru, 5 sierpnia od 11 do 14 czynna będzie szkółdka dla dzieci do 15 lat, a od 14 do 19 dla starszych, którzy zechcą wziąć udział w tym sporcie. Deski skimboardowe będzie można wypożyczyć za darmo.

/fot. Marcin Jurkiewicz

Zobacz także:

Red Bull Balcony Shot w Łodzi (foto+wideo)

Brodka na Red Bull Tours (foto+wideo)

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_6071
Lokomotywa w Manufakturze (foto)
IMG_0077
Moto Weteran Bazar – maj 2014 (foto)
Tropiciel – łódzka, gangsterska gra internetowa

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*