Red_Bull_Skim_It_fot._Adam_Chrabaszcz_3Przed nami już IV edycja największych zawodów na sztucznym torze w Europie – Red Bull Skim It. Zgodnie z tradycją najlepsi skimboardziści w kraju pojawią się pod koniec sierpnia w łódzkiej Manufakturze, by rywalizować o miano najlepszego skimmera. Cała impreza będzie koordynowana przez Łodzianina, tegorocznego V-ce mistrza Europy – Mariusza Wójta.

Skimboarding jest sportem polegającym na ślizganiu się po cienkiej warstwie wody na brzegach zbiorników wodnych lub sztucznych torach. Jest to w pewnym sensie połączenie deskorolki ze snowboardem, z tą różnicą że na wodzie. Tak jak w innych dyscyplinach deskowych do wykonywania różnych ewolucji używa się skoczni, rurek czy prostokątnych przeszkód przypominających murki. Podczas Red Bull Skim It zostaną rozegrane trzy konkurencje – Kobiety, Amatorzy oraz Profesjonaliści.

Zawody w Łodzi wyróżniają się od innych imprez tego typu formułą w jakiej są rozgrywane. Eliminacje wśród profesjonalistów są w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opiera się o deskorolkową grę w SKATE’a. Zawodnicy zadają sobie nawzajem triki, które muszą powtórzyć, jeśli przeciwnikowi nie uda się odzwierciedlić zadanej ewolucji dostaje literkę z wyrazu S.K.I.M. I.T. Pierwsza osoba która „uzbiera” pełny napis odpada. 

PLAN ZAWODÓW – 22 sierpnia, Rynek Manufaktury
10:00-11:30 Trening / Rejestracja
12:00-13:00 Eliminacje w kategorii Amatorzy
13:00-14:00 Eliminacje w kategorii Profesjonaliści
14:00-14:15 Rozgrzewka kobiet
14:20-14:40 Finały w kategorii Amatorzy
14:50-15:20 Półfinały w kategorii Profesjonaliści
15:30-15:50 Raspberry Girls Contest
16:00-17:00 Finały Red Bull Skim It
17:00-18:00 Rozdanie nagród, oficjalne zakończenie zawodów

   
W tym roku najlepszych skimboardzistów nagradzają sponsorzy: Mr. Gugu & Miss Go, Świnie, Raspberry, Seventyone, Blackdots, Vans oraz Akademia Humanistyczno – Ekonomiczna w Łodzi. Tor do skimboardu będzie dostępny dla wszystkich chętnych bezpłatnie od 19 do 23 sierpnia. Każdy kto będzie chciał spróbować swoich sił od zera będzie mógł skorzystać z pomocy instruktora, natomiast riderzy przygotowujący się do zawodów będą mogli trenować na przeszkodach.

/fot. mat.pras. Adam Chrabąszcz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź U Like 2022
rewolucja
Premiera gry karcianej o Rewolucji 1905 roku
IX Folkowe Inspiracje – Międzynarodowy Festiwal Twórczości Młodych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*