Kolejna edycja Red Bull Skim It już za nami. W sobotę, 24 sierpnia, odbyła się 8. Edycja największych w Polsce zawodów skimboardowych na sztucznym torze. Do Łodzi, na plażę w Manufakturze zjechali się zawodnicy z całej Polski by pokazać swoje umiejętności w trzech kategoriach: amator & u16, girl, pro.

Od środy 21 sierpnia każdy mógł spróbować swoich sił na torze oraz trenować do sobotnich zawodów pod okiem instruktorów VHS. Dzięki temu, że pogoda dopisała, frekwencja była duża przez cały tydzień. Tropikalne upały nie odpuściły również w finałowy dzień. Tradycyjnie riderom towarzyszyło słońce oraz bezchmurne niebo, które jeszcze dodawało żaru do i tak gorącej atmosfery. W amatorach oraz u16 wystartowało dużo zawodników, którzy wcześniej odwiedzali tor regularnie. Złapali oni takiego bakcyla, że trenowali codziennie, aż do samych zawodów. Najmłodszy uczestnik w całej historii Red Bull Skim It miał tylko siedem lat i co więcej przyjechał specjalnie z Katowic, aby pokazać swoje umiejętności przed sędziami. Podczas zmagań między dziewczynami panowała bardzo miła i koleżeńska atmosfera. Z wielkim wdziękiem wykonywały sztuczki i pokonywały przeszkody.

Po eliminacjach zostało 6 najlepszych, którzy w półfinale musieli się zmierzyć w walce Head to Head czyli 1 na 1. Finał był kwintesencją całego dnia. Najlepsza trójka grała w zapożyczoną z deskorolki grę Game Of Skate – jedna osoba zadaje trik i kolejna musi go powtórzyć, jeśli się nie uda to zdobywa literkę z napisu „SKIM IT”. Wygrywa ten kto jako ostatni uzbiera wszystkie literki.

Po kilku minutach wszystkim się wydawało, ze to Michał Puchalski zostanie tegorocznym mistrzem. Miał on dużą przewagę nad swoimi rywalami i konsekwentnie zadawał techniczne sztuczki nie tracąc przy tym pozycji lidera. Grzegorz Kuta niestety na tym etapie uzbierał pełny napis i zajął 3 miejsce na podium. Natomiast „Amba” – chłopak z Łodzi, walczył do końca. Jak tylko przejął pałeczkę do zadawania tricków, uderzył w słaby punkt „Puchala” i postawił na duże oraz trudne przeszkody. Walka była do ostatniej litery. Finalnie to Michał „Amba” Ambruszkiewicz pokazał, że nie ma sobie równych i bardzo trudnym oraz efektownym trickiem zakończył 8 edycję Red Bull Skim It lądując na 1 miejscu.

W tym roku na podium stanęli:
„Girls”
1. Ola Jakubczak
2. Agata Opora
3. Amelia Opora

„Amator & u16”
1. Miłosz Piechota
2. Kuba Kacprzak
3. Jan Tomaszewski

„Pro”
1. Michał „Amba” Ambruszkiewicz
2. Michał „Puchal” Puchalski
3. Grzegorz Kuta

Nagrody dla zawodników zapewnili: Red Bull, VHS – Village Head Snowboard, Black Dots Streetwear, Gagaboo, Jungmob, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, Saltos, Galante Towary & Sznur Wiór.

/fot. mat.pras.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Kalendarz sportowca – listopad 2018
PICT1785
Święto Wojska Polskiego na Społem (foto)
PICT2909
Mistrzostw Województwa Łódzkiego w strzelectwie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*