30 lipca 2022 roku kreuje się na najmocniejszą i najgłośniejszą sobotę tegorocznych wakacji, ponieważ to właśnie tego dnia odbędą się aż trzy duże imprezy, na które wszyscy czekali.

Po 20 latach do miasta wraca Parada Wolności, Łódź obchodzić będzie swoje 599. urodziny, a w Manufakturze odbędzie się 11. edycja największych i najdłużej trwających zawodów skimboardowych w Polsce Red Bull Skim It. Na wodnym torze będzie można zobaczyć czołowych zawodników walczących o punkty w European Skimboarding Cup. Wstęp na imprezę jest bezpłatny.

Plaża na stałe wpisała się w letni krajobraz Manufaktury, trudno wyobrazić sobie bez niej wakacyjny rynek centrum handloworozrywkowego. Do tego palmy, kolorowe leżaki i hamaki. Tylko wody brak… jednak na ostatnie 4 dni lipca znajdzie się i ona, ponieważ powstanie tam 30m tor skimboardowy. Od czwartku 28 lipca do niedzieli 31 lipca będzie można wykonać pierwsze ślizgi pod okiem profesjonalnych instruktorów szkółki VHSVillage Head Skimboard, szlifować swoje dotychczasowe umiejętności, a 30 lipca wziąć udział w zawodach, a także podziwiać profesjonalistów podczas zawodów Red Bull Skim It vol. 11!

Zawody Red Bull Skim It wyróżniają się od innych imprez skimboardowych wyjątkową formułą. Eliminacje wśród profesjonalistów odbędą się w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opierać się będzie o deskorolkową grę w SKATE’a. Zasady tej skateboardowej rywalizacji polegają na rzuceniu przeciwnikowi wyzwania w postaci triku, który musi powtórzyć. Jeśli nie uda się odzwierciedlić zadanej ewolucji zawodnik dostaje kolejne litery z nazwy wydarzenia „Skim It.” Pierwsza osoba, która „uzbiera” pełny napis odpada. Najlepsi zawodnicy wyróżnieni zostaną w trzech kategoriach: Pro, Amator oraz Girls.

Tegoroczna edycja Red Bull Skim It będzie także okazją dla zawodników, aby zawalczyć o punkty do rankingu ESC European Skimboarding Cup. Łódzkie zawody będą bowiem czwartym przystankiem z siedmiu w ramach europejskiej ligi skimboardowej. Aktualnie na czele rankingu PRO znajduje się dwójka riderów z Niemiec. Trzecie miejsce należy do reprezentanta Śląska Oliwiera Łukaszczyka. Czy uda mu się prześcignąć rywali? Przekonamy się już o tym na najbliższych zawodach w Łodzi. Natomiast w klasyfikacji damskiej Polka (Agata Kotlęga) plasuje się na drugiej pozycji, a pierwsze oraz trzecie miejsce należy do jej rywalek z Niemiec. Mamy więc nadzieję, że na Red Bull Skim It pojawią się nie tylko najlepsi zawodnicy z kraju, ale także z zagranicy.

Nagrody zapewniają: Red Bull, VHS Village Head Snowboard, Smmash, Black Dots Streetwear, Pakalolo Skimboards, TrickBoard, SeventyOne, Zimno, HOOD, WayVee Wsparcie mediowe: Radio Eska, Freestyle.pl, Skimboarding.pl

Harmonogram i regulamin zawodów dostępny na stronie wydarzenia: https://fb.me/e/1w8GLmUFz

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Łódź gospodarzem europejskich igrzysk uniwersyteckich EUSA Games 2022
Historyczny finał dla curlerów POS-u
Horseprofi Challenge w Adamowie (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*