Lato w mieście brzmi słabo? Nie w Łodzi i nie w miniony weekend. Czołówka polskiego skimboardingu zjechała się bowiem w ostatnią sobotę lipca na rynek Manufaktury, by stoczyć bój o tytuł najlepszego ridera i riderki w ślizganiu się po wodzie i streetowych przeszkodach.

24 lipca 2021 r. równo w południe wystartowała 10. edycja najbardziej odjechanych zawodów Red Bull Skim It,  są one najdłużej odbywającymi się mistrzostwami skimboardingu w Polsce. Na jubileuszową edycję zmagań przyjechali zawodnicy m.in. z Trójmiasta, Warszawy, Wrocławia. Rywalizowali ze sobą w trzech konkurencjach – Amatorzy, Dziewczyny oraz Profesjonaliści. Event towarzyszył obchodom 598. Urodzin Łodzi. Łodzianie tłumnie zjawili się na rynku Manufaktury, aby dopingować zawodników oraz uczestniczyć w pozostałych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.

Red Bull Skim It to jedyne takie wydarzenie w kraju i na świecie, gdzie o zwycięstwie decydują spryt, wytrzymałość oraz wszechstronne umiejętności pływania na skimie. Eliminacje wśród profesjonalistów odbyły się w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast finał nawiązał do deskorolkowej gry w SKATE’a. Riderzy zadawali sobie nawzajem tricki do powtórzenia przez konkurenta. Jeśli nie udało im się odpłynąć sztuczki, zawodnik dostawał literę z hasła „SKIM IT” – po uzbieraniu kompletu, odpadał. Pierwszy z finałem musiał pożegnać się Tomek Adamski z Wrocławia. Dalsza rywalizacja przebiegała pomiędzy Danielem Sikorskim a, Dawidem Dmochowskim. Po wyrównanej i długiej walce, tytuł mistrza skimboardingu trafił do Daniela. Reprezentant Warszawy, od kilku lat ocierał się o najwyższe miejsce na podium – dwa lata z rzędu (2016 i 2017 r.) zajmował drugie miejsce, dlatego nie krył swojej radości, kiedy odbierał tę najważniejszą statuetkę.

WYNIKI:

PRO:

  1. Daniel Sikorski
  2. Dawid Dmochowski
  3. Tomek Adamski

AMATOR:

  1. Michał Kopka
  2. Miłosz Piechota
  3. Kacper Batko

GIRL:

  1. Agata Kotlenga
  2. Agata Opora
  3. Marta Wiązek

Skrzydeł dodawał uczestnikom Red Bull.

Sponsorami oraz partnerami wydarzenia byli: Manufaktura, VHS Village Head Snowboard, Smmash, Jungmob, BlackDots, Pakalolo, Sevetyone, kręgielnia Grakula.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Red Bull Skim It vol. 8 (foto)
szermierka
49. Turniej o Złotą Klingę
anilana
Anilana wreszcie wyremontowana(foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*