14191600_1166695620035389_552226443_oW sobotę, 27 sierpnia, Łódź ponownie stała się skimboardową stolicą Polski. Podczas V jubileuszowej edycji największych zawodów w Europie na sztucznym torze do zmagań stanęło 40stu zawodników. Na zawody przyjechali reprezentanci nie tylko z Łodzi, ale także z Trójmiasta, Śląska oraz okolic Warszawy. Red Bull Skim It, od początku jest koordynowane i prowadzone przez obecnego V-ce mistrza Polski w Skimboardingu – Mariusz Wójta.

Od środy 24 sierpnia do niedzieli 28 sierpniałódzka Manufaktura zamieniła się w raj dla wszystkich fanów skimboardingu. Oprócz sobotnich zawodów dla bardziej doświadczonych zawodników, wszyscy chętni mogli spróbować swoich sił w tym sporcie wodnym. Tor do skimboardu był dostępny bezpłatnie dla wszystkich,  a dodatkowo można było skorzystać z pomocy instruktorów ze szkółki  VHS – Village Head Skimboard.

Słoneczna pogoda to już tradycja podczas Red Bull Skim It w Łodzi. W sobotnich zawodach wzięło udział 40 skimboardzistów. Pierwsza została rozegrana kategoria Amator. Zawodników podzielono na dwie grupy by na końcu wyłonić finałową dziesiątkę. Godny uwagi jest fakt, że w tej kategorii wzięło udział wielu juniorów, którzy byli pełni determinacji i „zajawki”. Najlepszy okazał się Eryk Witan, drugie miejsce zajął Dawid Dmochowski, a na miejscu trzecił stanął Michał Szczuraszek.

Połfinały wśród profesjonalistów odbyły się w formie pojedynków „jeden na jeden”, natomiast sam finał opierał się o deskorolkową grę w SKATE’a – zawodnik rzucał przeciwnikowi wyzwanie w postaci tricku, który musiał powtórzyć. Jeśli nie udało się odzwierciedlić żadanej ewolucji zawodnik otrzymywał  kolejne litery z nazwy wydarzenia „Skim It”. Pierwszy raz w historii zawodów Red Bull Skim It poziom finałów Pro był tak wyrównany – zawodnicy szli „łeb w łeb”. Grzegorz Kuta z Inowłodza pokonał swoich rywali zadając sztuczkę, której nie zdołali powtórzyć. Michał „Amba” Ambruszkiewicz z Łodzi (aktualny Mistrz Polski i ubiegłoroczny zwycięzca Red Bull Skim It) swoimi technicznymi trickami uplasował się na drugim miejscu. Trzecie miejsce przypadło Remigiuszowi Miczkowi z Pszczyny.

Kategoria Dziewczyny cieszyła się wyjątkową popularnością w tym roku. Mistrzynią skimboardingu podczas Red Bull Skim It 2016 okazała się Gabriela Kulka z Gdańska, tuż za nią na podium stanęła Aleksandra Dubas – zawodniczka ze Śląska. Trzecie miejsce natomiast udało się zdobyć lokalnej riderce Klaudii Mikołajczyk.