Red Bull Paper Wings w Łodzi

Red Bull Paper Wings to największe zawody samolotów papierowych na świecie. W poprzedniej edycji jeden z reprezentantów Polski zajął drugie miejsce w kategorii akrobacji na światowym finale. W tym roku, uczestnicy z około 60 krajów będą walczyć o tytuł mistrza w trzech kategoriach: najdłuższy dystans lotu, najdłuższy czas lotu oraz lot akrobacyjny. Krajowi zwycięzcy polecą do Salzburga, by w Hangarze 7 zmierzyć się ze światową czołówką.

 

Najbliższy przystanek Red Bull Paper Wings już w piątek 8 kwietnia w Łodzi. Eliminacje odbędą się w Zatoce Sportu przy Politechnice Łódzkiej, w godzinach 12:00 – 18:00.

 

Lokalnym partnerem projektu jest Wizz Air, najbardziej przyjazna środowisku linia lotnicza w Europie, który przygotował dla zwycięzców poszczególnych kategorii specjalne nagrody w postaci bonów o wartości 800 zł do wykorzystania na dowolny lot.

 

Zadaniem uczestników jest złożenie samolotu ze zwykłej kartki papieru w formacie A4, w taki sposób, by przeleciał jak najdłuższy dystans, najdłużej utrzymał się w powietrzu lub był wstanie wykonać niesamowite akrobacje. Gramatura papieru nie może przekraczać 100g, a modyfikacje kartki ograniczają się wyłącznie do składania, nie jest dozwolone rozrywanie ani sklejanie.


Wielki światowy finał odbędzie się w maju w Austrii, w Hangarze 7 – domu akrobacyjnej formacji Flying Bulls. Zwycięzca każdej z trzech kategorii otrzyma zaproszenie do Salzburga, by reprezentować swój kraj w starciu z przedstawicielami 60 innych państw.

 

W tym roku eliminacje kategorii „akrobacje podczas lotu” zostaną przeprowadzone online na TikToku. Uczestnicy mają za zadanie nagrać krótki film ukazujący ich występ i wraz z odpowiednimi hashtagami, udostępnić klip na TikToku. Następnie krajowe jury wybierze zwycięzcę, który będzie reprezentował Polskę na światowych finałach w Salzburgu.

Aby wziąć udział w Red Bull Paper Wings, należy odwiedzić stronę: www.redbullpaperwings.com i odnaleźć najbliższy przystanek kwalifikacyjny. Na stronie znaleźć można również dokładne instrukcje, w jaki sposób zgłosić się do kategorii akrobacje podczas lotu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *