Red_Bull_Gravity_Challenge_2014_-_Sao_Paulo_fot._MarceloPonad 200 drużyn zgłosiło się do zawodów Red Bull Gravity Challenge, by rzucić wyzwanie grawitacji! Konstruktorzy zaprezentowali szkice swoich powietrznych maszyn, które posłużą do bezpiecznego lotu jajka w kierunku strefy lądowania. Celem każdej z 3-osobowych drużyn jest sprowadzenie jajka na ziemię tak, aby się nie rozbiło. Zawody odbędą się we Wrocławiu, Gliwicach, Łodzi, Warszawie, Gdańsku oraz w Toruniu.

Prawo powszechnego ciążenia autorstwa Sir Isaaca Newtona jest znane od 1687 roku. Studenci z polskich uczelni wyższych będa mieli okazję zaprzeczyć liczącej już cztery wieki teorii. Sztuką jest, by stworzyć konstrukcję która zrzucona z kilkunastu metrów zapewni jajku bezkolizyjne lądowanie na ziemi. Jury będzie oceniać występ całej drużyny według konkretnych kryteriów.

KRYTERIA OCENY
1.    Jajko musi bez uszkodzeń wylądować
2.    Jajko musi dotknąć ziemi
3.    Konstrukcja musi wylądować w strefie lądowania
4.    Kreatywność konstrukcji oraz show drużyny

Waga jajka musi przekraczać 53 g. Jajko zostanie dostarczone przez organizatora. Powietrzna konstrukcja nie może zajmować więcej niż 1 m³.

Zawody Red Bull Gravity Challenge zostały podzielone na 4 fazy. Od 1 października do 7 listopada drużyny mogły zgłaszać swój udział w zawodach za pośrednictwem strony www.redbullgravitychallenge.pl. 8 listopada została ogłoszona lista startowa. Okres od 9 do 17 listopada będzie czasem na budowę powietrznych konstrukcji.  Z kolei od 18 listopada do 1 grudnia odbędą się zawody w poszczególnych miastach.

RED BULL GRAVITY CHALLENGE
1.    WROCŁAW – 18 listopada: Politechnika Wrocławska, Środowiskowa Biblioteka Nauk Ścisłych i Technicznych „Bibliotech”, Plac Grunwaldzki 9-11
2.    GLIWICE – 19 listopada: Politechnika Śląska, Wydział Elektryczny, budynek B, plac, ul. Akademicka
3.    ŁÓDŹ – 20 listopada: Politechnika Łódzka, Wydział Mechaniczny, Fabryka Inżynierów XXI, budynek A1, ul. Stefanowskiego 2
4.    WARSZAWA – 24 listopada: Politechnika Warszawska, Wydział Matematyki i Nauk Informacyjnych, ul. Koszykowa 75
5.    GDAŃSK – 26 listopada: Politechnika Gdańska, Kampus, ul. Narutowicza 11/12
6.    TORUŃ – 1 grudnia: Hala Sportowo-Widowiskowa, ul. Bema 73-89

Dla zwycięzców Red Bull Gravity Challenge zostały przygotowane nagrody! Najlepsza drużyna w każdym z miast  wygra wycieczkę do Flyspotu mieszczącego się w Morach (k. Warszawy) lub nagrodę finansową w wysokości 1000 PLN. Na zdobywców drugiego i trzeciego miejsca czekają nagrody rzeczowe.

Flyspot jest najlepszym na świecie tunelem aerodynamicznym, w którym można latać. Tunel wyposażony jest w wiatraki, napędzające powietrze z prędkością 310 km/h, dzięki czemu można poczuć się jak skoczek spadochronowy i kolejny raz zaprzeczyć prawu grawitacji! Więcej informacji o Flyspot na www.flyspot.com

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
saltos2
Inauguracja Parku Trampolin SALTOS
kultura_japonii_w_ogrodzie_botanicznym_20120227_1874468838
VIII Dni Japońskie 2014
schron
Zielona Łódź zaprasza do schronów

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*