DSCF0942_CopyZawody motocyklowego enduro Red Bull 111 Megawatt, które odbędą się już 5 i 6 września 2015 r. w należącej do Grupy Kapitałowej PGE Kopalni Węgla Brunatnego Bełchatów, są jedną z zaledwie sześciu imprez należących do Światowego Kalendarza Hard Enduro.

Dzięki spektakularnemu debiutowi Red Bull 111 Megawatt w ubiegłym roku, Polska znalazła się obok Włoch, Wielkiej Brytanii, Austrii, Rumunii i Turcji na liście gospodarzy zawodów światowego kalendarza hard enduro. O randze naszej rodzimej imprezy Red Bull 111 Megawatt świadczy wyjątkowa lokalizacja, ogromne zainteresowanie amatorów enduro, ale także udział najlepszych z najlepszych. Już wiadomo, że podczas zbliżającej się II edycji zawodów pojadą m.in.: Graham Jarvis, Alfredo Gomez, Jonny Walker. W końcu numer „111” w nazwie imprezy to najlepsza rekomendacja, by pojawić się w pierwszy weekend września w Polsce.

Niestety, legendarny Tadeusz „Taddy” Błażusiak tym razem nie będzie mógł wziąć udziału w wyścigach. Błażusiak jest w trakcie leczenia groźnej choroby wirusowej, dlatego powinien unikać wzmożonego wysiłku fizycznego.

Od piątku, 4 września, do Kleszczowa zjeżdżać się będą zawodnicy z 12 krajów m.in. Niemiec, Rosji, Wielkiej Brytanii i Holandii. W sobotę, o godzinie 12:00, rozpocznie się runda kwalifikacyjna. Jej wynik zadecyduje o przepustce do wyścigu finałowego, który odbędzie się w niedzielę. 500 finalistów będzie musiało pokonać ponad 60 km w 3 okrążeniach, mieszcząc się w regulaminowym limicie czasu 4 godzin.

Walka o ukończenie trasy z pewnością będzie zacięta. Jak mówi, Agnieszka Smolińska, jedna z 11 kobiet, które wezmą udział w zawodach:  Na miejscu imprezy będzie specjalna strefa dla kibiców, gdzie komentowany będzie przebieg rywalizacji. Wstęp na teren zawodów jest bezpłatny. Partnerem strategicznym imprezy jest PGE Polska Grupa Energetyczna.

Więcej informacji nt. Red Bull 111 Megawatt znajduje się na stronie: www.redbull.pl/111megawatt.
 
HARMONOGRAM ZAWODÓW:
• 05.09 (sobota) w godz. 12:00 – 20:00 – KWALIFIKACJE – wg numerów startowych, które zostaną opublikowane w biurze zawodów
• 06.09 (niedziela) o godz. 13:11 – WYŚCIG FINAŁOWY – 500 zakwalifikowanych uczestników, start wspólny, limit czasu 4 h

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
urodziny2-2017-pel
Urodziny Racing Center Łódź (foto)
plakat
Supercross King of Poland
wsg
Wyścigi samochodowe głuchoniewidomych

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*