red2Na ekranach polskich kin pojawiła się kolejna odsłona niezłego filmu akcji z elementami komedii – RED. Warto dodać, że pierwowzór bohaterów należy szukać w komiksie Warrena Ellisa i Cully Hamnera pod tym samym tytułem.

Ponownie grupa emerytów zmuszona będzie walczyć ze złymi opryszkami chcącymi zniszczyć nasz świat. Tym razem głównym motywem jest odnalezienie zaginionej głowicy nuklearnej. Tak rozpoczyna się podróż do Londynu aż po Moskwę. A wszystko to w iście gwiazdorskiej obsadzie.

W RED 2 zobaczymy tak „znanych i lubianych gigantów kina”, jak Bruce Willis, John Malkovich, Mary-Louise Parker, Helen Mirren, Anthony Hopkins i Catherina Zeta-Jones. Wtóruje młodszy i nieco mniej rozpoznawalny Byung-hun Lee.

Także z tego powodu najciekawsze, obok zabawnych sytuacji, są same postacie. Na czoło wybijają się role żeńskie – Zety-Jones oraz Parker, którym dorównuje niezrównoważona postać grana przez Hopkinsa. Należy dodać, że RED 2 to mnóstwo rozrywki – pościgów, strzelanin, „podwójnych agentów”, szpiegowskich planów i tajnych zagrywek.

Najnowszy obraz Deana Parisota (Dick i Jane: Niezły ubaw, Kosmiczna załoga) to  kawał niezłej rozrywki – niezobowiązującej, lekkiej i przyjemnej. Twórcą udało się połączyć kino akcji z komedią, a gwiazdy światowego kina błyszczą na ekranie. Nie jest to oczywiście dzieło wybitne, a nieźle skonstruowana opowiastka na wakacyjne wieczory, ale i tak warto się wybrać.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
jestesbogiem
Jesteś Bogiem – recenzja
mangle
Manglehorn – recenzja
ozwielki
Oz Wielki i Potężny – recenzja

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*