IMG_5841W sobotę, 22 kwietnia w klubie DOM w OFF Piotrkowska Center na fanów muzyki czekali reprezentanci niezrzeszonych sklepów muzycznych z całej Łodzi i okolic. Tego dnia, na całym świecie, obchodzony jest Record Store Day. 

Record Store Day to coroczna, zapoczątkowana w kwietniu 2007 roku, impreza, której celem jest uczczenie kultury i działalności niezależnych sklepów muzycznych. W DOMu na fanów tradycyjnych nośników muzyki czekali przedawcy oraz muzycy i didżeje. RSD jest okazją do zrobienia porządku w swoich kolekcjach i dzięki wystawcom – sklepom muzycznym z całej Łodzi – uzupełnienia braków o kilka fajnych krążków. Podczas spotkania można było wymieniać, kupować i sprzedawać krążki oraz gadżety.

joomplu:122667

Record Store Day jest międzynarodowym świętem niezrzeszonych sklepów muzycznych oraz wydawców. Impreza, od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco, gdzie otworzył ją występ zespołu Metallica, Record Store Day stał się globalnym wydarzeniem zrzeszającym przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki jeśli nie tysiące, na całym świecie.

joomplu:122674

Record Store Day to propozycja całodziennej imprezy muzyczną łączącą występy DJów i kolekcjonerow muzyki oraz targi muzyczne obejmujące prezentacje wytwórnii, sklepów muzycznych a także RSD SWAP Vinylowy.

Zobacz także:

Record Store Day 2015 Łódź (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Pokaz dronów nad Manufakturą (foto)
Wystawa MIASTO-MODA-MASZYNA walczy o głosy internautów
16maja_028
Święto Łodzi 2010 – dzień 3 (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*