Record Store Day Łódź 2019

W sobotę, 13 kwietnia na terenie OFF Piotrkowskiej kolejny raz odbędzie się Record Store Day Łódź. After – w DOMu. Wstęp bezpłatny.

Record Store Day to propozycja całodziennej imprezy muzycznej, łącząca występy DJów i kolekcjonerów muzyki oraz targi muzyczne obejmujące prezentacje wytwórni, sklepów muzycznych, a także znany ze wszystkich poprzednich edycji Vinylowy SWAP. Imprezę kończy nocnym afterparty w klubie DOM.

„Record Store Day jest międzynarodowym świętem niezrzeszonych sklepów muzycznych oraz wydawców. Pomysł pojawił się w roku 2007 i od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco gdzie imprezę otworzył występ zespołu Metallica, Record Store Day stał się globalną już imprezą zrzeszającą przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki, jeśli nie tysiące, na całym świecie. Jest to dzień dla ludzi, którzy tworzą świat niezależnych sklepów muzycznych – pracowników, klientów, dystrybutorów, DJów oraz artystów, aby wspólnie świętować unikalną kulturę Records Store Day i ich szczególną rolę jąką odgrywają w swoich lokalnych społecznościach.Specjalnie na RSD wydawcy przygotowują setki limitowanych edycji vinyli, CD, kaset MC oraz różnych produktów promocyjnych stworzonych wyłącznie na ten dzień”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *