IMG_3705W sobotę, 18 kwietnia na terenie OFF Piotrkowskiej – w DOMu po raz pierwszy zorganizowano łódzką edycję akcji Record Store Day. Ponieważ frekwencja dopisała, można spodziewać się, że to nie jednorazowe wydarzenie.

Records Store Day to międzynarodowa akcja – dzień niezależnych sklepów płytowych oraz wydawców. Pomysł pojawil się w roku 2007 i od swojej pierwszej edycji w roku 2008 w San Francisco gdzie imprezę otworzył występ zespołu Metallica, stał się globalną już imprezą zrzeszającą przeszło 700 niezależnych sklepów płytowych i wydawców w USA, oraz setki jeśli nie tysiące, na całym świecie.

Jest to dzień dla ludzi, którzy tworzą świat niezależnych sklepów muzycznych – pracowników , klientów , dystrybutorów oraz djow i artystów aby wspólnie świętować unikalną kulturę „LocalRecordsStore” i ich szczególną rolę jaką odgrywają w swoich lokalnych społecznościach.

joomplu:88731

Specjalnie na RSD wydawcy przygotowują setki limitowanych edycji vinyli, CD, kaset MC oraz różnych produktów promocyjnych wyłącznie na ten dzień. Dodatkowo w ciągu dnia dje oraz kolekcjonerzy muzyki mogli pochwalić się swoimi najlepszymi i ukochanymi nagraniami w formie dj seta.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
PIOTRKOWSKA_77_ORANZERIA_4_zl
Siódemki powrócą z zimowym ogrodem (wizualizacja)
Co działo się w łódzkim ZOO w mijającym roku?
DSCF4371
Bubble Football w Manufakturze (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*