daukszLato nie jest dobrym okresem dla teatrów. Ładna pogoda i sezon urlopowy, skłania raczej do szukania rozrywek na łonie natury, niż w salach teatralnych. Sposobem na zaradzenie temu problemowi jest dostosowanie repertuaru do oczekiwań publiczności.

 
Teatr Mały mieszczący się na terenie Manufaktury postanowił przyciągnąć publikę osobą Krzysztofa Daukszewicza. 11 Lipca o godzinie 18:15 rozpoczął się recital artysty. Trwający około dwóch godzin występ obejmował wszystko to, w czym Daukszewicz specjalizuje się od lat.  Widzowie mogli więc posłuchać  piosenek o tematyce społecznej i politycznej, śmiać się przy dowcipach i skeczach obrazujących codzienną rzeczywistość oraz wzruszać przy recytowanej przez satyryka, poezji własnego autorstwa.

Prawdę mówiąc nie spodziewałem się tego że Krzysztof Daukszewicz jest tak wszechstronnym twórcą. W oczekiwani na rozpoczęcie recitalu miałem pewne wątpliwości czy aby na pewno będę w stanie otworzyć się na ten rodzaj, specyficznego bądź co bądź humoru. Obawy okazały się bezpodstawne bo już po kilkunastu minutach bawiłem się doskonale.

Repertuar faktycznie w znacznej mierze odwoływał się do doświadczeń starszej części publiczności która notabene stanowiła olbrzymią większość sali jednak teksty nie były wcale odległe lub  mniej aktualne dla młodych. No bo jak tu się nie śmiać gdy Daukszewicz opowiada historie które przytrafiają mu się dosłownie na ulicach.  Wszystkim zainteresowanym polecam zwłaszcza cykl „Meneliki” czyli opowiastki zasłyszane od tych którzy od tych którzy „piją alkohol ale nie ten co trzeba” . Okazuje się ze wystarczy posiadać pewien zmysł, który powoduje że dostrzegamy rzeczy i zdarzenia pozornie nieistotne i nieciekawe w rzeczywistości jednak bogate w treść.

Daukszewicz podobnie jak wielu innych, polskich „piewców codzienności” posiada ten dar i na szczęście dzieli się nim z innymi.

Recital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza Recital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza Recital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza
Recital satyryczny Krzysztofa DaukszewiczaRecital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza Recital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza Recital satyryczny Krzysztofa Daukszewicza
Zobacz także:

 

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
yotam
Akustyczny koncert L.Stadt na pożegnanie ze spektaklem Yotam (wideo)
TeatrMuzycznyProby_006
V Ogólnopolskie Spotkania Konkursowe Młodych Tancerzy – pokazy (foto)
18wrzesnia_090
TrotuArt 2010: Teatr Antagon – Time Out (foto+wideo)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*