Recital chopinowski Kevina Kennera

kenner-dkAmerykański pianista Kevin Kenner, znany polskiej publiczności jako laureat najwyższej nagrody podczas Konkursu Chopinowskiego w Warszawie w 1990 roku, wystąpi z recitalem pianistycznym w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej w Łodzi (ul. Żubardzka 2a). Koncert odbędzie się 25 maja w czwartek o godz. 18.00. Artysta wykona kompozycje Fryderyka Chopina, wśród których znajdą się m.in. Sonata h-moll op. 58, Ballada g-moll op. 23, Scherzo cis-moll op. 39 czy Mazurki op. 56.

Kevin Kenner to pianista mający w swym dorobku nagrody na najważniejszych konkursach pianistycznych na całym świecie (Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Międzynarodowy Konkurs Muzyczny im. Piotra Czajkowskiego w Moskwie, Międzynarodowy Konkurs Pianistyczny Van Cliburna w Fort Worth). Koncertuje w słynnych salach koncertowych. Od kilku lat związany jest z Akademią Muzyczną w Łodzi, w której prowadzi zajęcia ze studentami specjalności fortepian jako profesor wizytujący. Również w tym tygodniu (poniedziałek-środa) w łódzkiej uczelni odbywa się pianistyczne seminarium prof. Kennera.

Swój pobyt w Łodzi amerykański pianista zakończy recitalem chopinowskim, który planowany jest na najbliższy czwartek o godz. 18.00 w Sali Koncertowej Akademii Muzycznej. Kenner znany ze swych interpretacji utworów Chopina zawarł w programie tego wieczoru zróżnicowane pod względem gatunkowym kompozycje najwybitniejszego polskiego kompozytora. Wykona dwa nokturny (Des-dur op. 27 nr 2 i E-dur op. 62 nr 2), Mazurki op. 56, Balladę g-moll op. 23, Scherzo cis-moll op. 39 oraz Barkarolę Fis-dur op. 60. Koncert uwieńczy Sonata h-moll op. 58, o której angielski chopinograf Arthur Hedley pisał: „w jej czterech częściach znajdujemy najpiękniejsze melodie, jakie kiedykolwiek napisane zostały na fortepian”.

Zapowiadany w tym terminie koncert Janusza Olejniczaka został odwołany przez artystę ze względów zdrowotnych. Istnieje możliwość zwrotu biletów do kasy biletowej Akademii Muzycznej w Łodzi (tel. 42 662 17 50).

Jeden komentarz do “Recital chopinowski Kevina Kennera

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *