IMG_2485W poniedziałek, 20 maja, w Teatrze Nowym im. Kazimierza Dejmka w Łodzi zaprezentowano przedstawienie Pracowni Fizycznej pod nazwą Re:akcja.

Re:akcje to spektakl teatru tańca, stworzony przez choreografa i reżysera Jacka Owczarka, owacyjnie przyjęty m.in. na Międzynarodowym Festiwalu Teatrów Tańca w Lublinie, Festiwalu Spacer w Krakowie i Länder Festival w Stuttgarcie. Jego kształt i struktura są efektem autorskiej metody pracy z tancerzami opartej o improwizacji i świadomości ruchu w interakcji z drugą osobą. Jej wyjątkowość wynika ze swoistego odwrócenia kierunku pracy twórczej, bez planowania oczekiwanego, ostatecznego kształtu.

W Re:akcjach punktem wyjścia nie jest scenariusz, lecz reakcje, które zachodzą pomiędzy postaciami kreowanymi przez improwizujących tancerzy. Zderzano je nawzajem ze sobą, by prowokować niezaplanowane i zaskakujące zdarzenia. Ze spotkań i energii, którą wyzwalały powstała ostateczna struktura spektaklu. Spektaklu, który za każdym razem jest inny i wyzwala inne, lecz zawsze niezwykle silne emocje.

joomplu:55362

Poniedziałkowy występ był pożegnaniem dla jednej z tancerek – Joannej Jaworskiej, która 20 maja wystąpiła będąc w zaawansowanej ciąży. Poza nią na scenie pojawili się: Aleksandra Klimiuk, Urszula Parol, Katarzyna Wolińska, Wojciech Łaba oraz Paweł Grala.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
XIV Koncert Galowy Ogólnokształcącej Szkoły Baletowej i Baletu Teatru Wielkiego (foto)
Makbet ŁK’A – Szepty i podszepty (foto)
DSC_9758_copy
Sex Guru w Teatrze Nowym (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*