RE-ACT Fashion Show 2010

reactSuknia z papieru, torba z kapsli, a naszyjnik z gumy do żucia – a wszystko to w blasku fleszy, po okiem znanych projektantów. Po raz kolejny Łódź stanie się stolicą mody. Ekomody.

Trwają przygotowania do RE-ACT Fashion Show 2010 – niezwykłego wydarzenia w świecie mody. Finał konkursu dla młodych projektantów tworzących kolekcje z recyklingu, warsztaty promujące etyczną modę, a także wystawa ekologicznej biżuterii to tylko część z przygotowanych przez organizatorów atrakcji.

Do tegorocznej edycji konkursu RE-ACT Fashion Show swoje projekty zgłosiło blisko 150 artystów z całego świata. Po burzliwych obradach jury wybrało 21 finałowych kolekcji, które zaprezentowane zostaną 15 października podczas gali finałowej w Teatrze Wielkim. Młodzi twórcy walczyć będą o nagrodę główną 15 000 złotych, ufundowaną przez Prezydenta Miasta Łodzi. W tym roku, podobnie jak w ubiegłym jury stanowią eksperci ze świata mody i ekologii, a wśród nich pojawią się: LU FLUX – projektantka mody etycznej z Londynu, Maria Sadowska – piosenkarka i producent muzyczny, Monika Onoszko – projektantka marki OnoMono, Bartek Michalec – stylista i projektant, Mateusz Stankiewicz – fotograf AF Photo oraz Lidia Popiel – fotografka. Twarzą tegorocznej edycji wydarzenia jest Kinga Rusin

PingPug_Lampa

Tegoroczny RE- ACT to także szereg imprez towarzyszących, a wśród nich Concept Store- wystawa dodatków, biżuterii oraz akcesoriów wytworzonych z recyklingu. W pofabrycznym budynku na rynku Manufaktury powstanie ekologiczne miasto, gdzie młodzi artyści z całej Polski zaprezentują swoje kolekcje, a proekologiczne firmy będą prezentować swoje produkty. Przestrzeń Concept Store zostanie podzielona na dwie główne części – Aleję Sztuki Recyklingowej oraz Aleję Fair Trade. W pierwszej będzie można podziwiać ekologiczne dodatki, biżuterię z recyklingowych materiałów czy designerskie elementy wyposażenia domu wykonane z ekologicznych surowców.

Wystawa prac młodych i zdolnych artystów w Concept Store pozwoli szerszej publiczności na zaznajomienie się z ich twórczością, a osobom odwiedzającym REACTowy sklep da niepowtarzalną szansę zakupu wyjątkowych, przyjaznych środowisku, akcesoriów.W Alei Fair Trade zobaczyć będzie można z kolei marki o ugruntowanej pozycji na rynku, które swoją proekologiczną działalnością wyróżniają się na tle innych, komercyjnych firm. Wśród odpowiedzialnych społecznie marek w Concept Store zakupić będzie można m. in. produkty firmy Eko Gadżet czy kosmetyki marki PAT&RUB, której współzałożycielką jest Kinga Rusin.

torba_ekozoficzna_mala_zolta

Ponadto, wszyscy odwiedzający Concept Store będą mogli zrelaksować w RE-ACTowej Ekokawiarni. Przy filiżance kawy czy kubku gorącej herbaty, fani eko-mody będą mogli nie tylko podziwiać recyklingowe kolekcje, ale również spróbować czekoladek francuskiej firmy Valerone, a wśród nich specjalnie zaprojektowanej na RE-ACT Fashion Show – RE-ACT Praline.

Więcej informacji na www.re-act.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *