DSC_0884W sobotę, 29 marca w łódzkiej Wytwórni wystąpił zespół Raz Dwa Trzy. Muzycy łączą muzykę rockową i folkową z poezją śpiewaną.

W sześcioosobowym składzie na scenie mogliśmy podziwiać przy mikrofonie i na gitarze  Adama Nowaka, na pianinie i akordeonie Grzegorza Szwałeka , na perkusji Jacka Olejarza, na gitarze elektrycznej Jarka Trelińskiego, na gitarze basowej oraz kontrabasie Mirka Kowalika i na trąbce Tadeusza Kulasa.

Charyzmatyczny wokal Adama Nowaka tworzy niepowtarzalny klimat i uwodzi publiczność głębią tekstów piosenek. Solidna dawka gitarowych solówek, które mogliśmy usłyszeć okazała się wisienką na torcie podczas całego muzycznego przedstawienia.

W utworach Raz Dwa Trzy niejednokrotnie możemy odnaleźć odwołania  do wartości religijnych, zagadnień  emocjonalnych  i egzystencjalnych . Z tego powodu muzyka, którą tworzy zespół, jak mało która wybrzmiewa na tyle, że hipnotyzuje odbiorcę i ujmuje swoim przekazem.

joomplu:69615

Podczas koncertu nie zabrakło najbardziej popularnych utworów zespołu, takich jak „Trudno nie wierzyć w nic”, „Tak mówi Pismo Święte”, „”Talerzyk”, „Jutro możemy być szczęśliwi” czy kawałków z płyty z piosenkami Agnieszki Osieckiej „Czy te oczy mogą kłamać?” i  „Oczy tej małej”. Na szczególnie uznanie zasługuje świetnie zaaranżowane „Zgodnie z planem” i „Nazywaj rzeczy po imieniu”.

Zespół działa od 1990 roku. W 1992 roku wystąpił na Festiwalu Muzyków Rockowych w Jarocinie. Muzycy mają na swoim koncie 10 wydanych płyt, które cały czas cieszą się popularnością, a koncerty skupiają rzesze najwierniejszych fanów.

/fot. Joanna Wal

Zobacz także:

Raz Dwa Trzy w Wytwórni (foto)

Raz Dwa Trzy w Wytwórni (foto)

Raz Dwa Trzy w Teatrze Małym (foto)

Raz Dwa Trzy w Wytwórni (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMG_3113
Siesta z NOA w Wytwórni (foto)
kawliterr_133
Kawiarnia Literacko-Muzyczna: Da Funkoholix (foto+wideo)
IMG_2640_kopia
594. urodziny Łodzi – dzień 1 (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*