tatryW czwartek, 25 lipca o godz. 21 rozpocznie się akcja Ratujemy łódzkie kino Tatry.

Łódzkie Tatry istnieją już od ponad stu lat. Jest to najstarsze kino w Polsce. Jednak w ostatnich latach zostało prawie zupełnie zapomniane.

Filmy puszczane z taśm przy użyciu starych terkoczących projektorów, trzeszczące krzesła i zapach starości, którym wypełnione jest całe kino. Kiedy ogląda się film w takiej atmosferze, odbiera się go całym sobą. Nie koloryzuję, nie naciągam niczego, ale podczas pierwszej projekcji, na której byłem w kinie miałem dreszcze i uśmiech na twarzy przez cały seans.

Niestety, kino jest w opłakanym stanie, prawie nikt nie przychodzi na seanse. Pan Dariusz jest jedynym pracownikiem i wyświetla filmy nawet dla trzech osób, jeśli tylko się owe pojawią.

Dlatego grupa organizatorów powstanowiła zorganizować akcję ratowania kina. 25 lipca odbędą się dwie projekcje: Amelii oraz Wstydu.  W związku ze specjalnym wydarzeniem cena biletu na obie projekcje, to tylko 5 zł.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Cinema Italia Oggi w Kinie Charlie
_t-mobile-nowe-horyzonty-tournee-logo
T-Mobile Nowe Horyzonty Tournee
mff_plakat
4. Montaż Film Festiwal – informacje
2 komentarze
 • Pogodna
  14 stycznia 2014 at 22:05

  Rzeczywiście w dzisiejszych czasach nie istnieje żaden podmiot gospodarczy bez marketingu szczególnie internetowego.
  Może coś podpowiem… Gdzieś wyczytałam, że Kino TATRY wpisane jest na listę zabytków, jeśli tak to może warto ubiegać się o dotacje na ratowanie zabytków, jakie można uzyskać z publicznych środków finansowych.
  Ja się to robi??? proszę o kontakt, podpowiem 🙂

 • Kicia
  23 lipca 2013 at 08:04

  bardzo słabo się to kino promuje. Ja lubię niekomercyjne studia, ale o tym nie słyszałam mimo, że już kilka lat w Łodzi mieszkam…
  od strony ulicy nie ma żadnego szyldu, strony internetowej (nawet najbardziej podstawowej – nazwa kina, adres, repertuar i ceny biletów) także nie ma. rozumiem, że pracuje tam jeden pan, który zapewne nie jest za pan brat z promocją i marketingiem, ale te z wymienionych przeze mnie to podstawy podstaw.

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*