krakovlive

Rasmentalism, BOKKA i Taco Hemingway – mocna reprezentacja polskiego rapu i elektroniki. Aurora i Georgia – nowe odkrycia muzycznej Europy! Oto ostatnie nazwy w składzie krakowskiego festiwalu.

Rasmentalism     

      
To klasyczny duet MC (Ras) i producent (Ment XXL). Współpracują od 2006 roku. Przez 6 lat działalności na scenie niezależnej nagrali trzy doskonale przyjęte albumy: „Dobra muzyka ładne życie”, „Duże Rzeczy” z W.E.N.Ą. oraz „Hotel Trzygwiazdkowy”. Ich oficjalny debiut – album „Za młodzi na Heroda” ukazał się w grudniu 2013 r. nakładem Asfalt Records i natychmiast zyskał opinię najlepszego rapowego debiutu roku 2013, a według wielu dziennikarzy muzycznych i słuchaczy – rapowej płyty 2013 w Polsce.  Druga, oczekiwana przez fanów płyta pt. „Wyszli coś zjeść” ukazała się w kwietniu tego roku. Szereg recenzji i opinie fanów potwierdzają doskonałe przyjęcie krążka, a także fakt, że w wykonaniach na żywo zyskuje on nową jakość.
      
Bokka     

      
Nadal nie wiemy, kto kryje się za tymi maskami. A nawet jeśli wiemy, to nie zdradzimy, bo Bokka to muzyka i tajemnicza aura, która nie musi być promowana wizerunkiem – zachwyca świetnymi kompozycjami chłodnej elektroniki, zestawionej z żywym instrumentarium. W ich intymnych utworach, perkusja jest zsamplowanym dźwiękiem przedmiotów codziennego użytku, takich jak pudełka po chusteczkach, szklanki czy butelki wody. Bokka nie imitują The Knife czy Oh Land, ale prezentują własną, inteligentną interpretację „skandynawskich” wątków. Imienny album zespołu, który ujrzał światło dzienne w listopadzie 2013 wkrótce znajdzie swojego następcę. Trio pracuje bowiem nad nowym materiałem!
      
Taco Hemingway     

      
Ten chłopak idzie jak burza. Kilka tygodni temu znała go garstka zapaleńców, dziś jego profil na FB to ponad 13 tysięcy fanów i z każdą godziną ich liczba rośnie. Taco Hemingway jest warszawskim raperem i w stolicy „rozgrywa się akcja” jego debiutu – „Trójkąt warszawski”, ale uniwersalność tekstów i wątków z pewnością trafi do każdego fana hip-hopu w Polsce. Niebanalny storyteling, bity i flow nie do podrobienia sprawiają, że Taco, to obok Pro8l3mu, najbardziej szczera i najciekawsza propozycja alternatywnego rapu, co potwierdza zainteresowanie jego osobą. Limitowany nakład „Trójkąta…” to już kolekcjonerska perełka. W każdej chwili może ukazać się jego kolejna EPka – „Umowa o dzieło”, promowana świetnym singlem „6 zer”. Nadstawiajcie uszu. To będzie jego rok!
      
Aurora     

      
„Od zawsze moim największym celem w muzyce są uczucia. Mam więc nadzieję, że ludzie, przynajmniej  czują, gdy słyszą mnie śpiewającą. Teraz moja muzyka jest czymś w rodzaju „eksperymentalnego elektronicznego popu”. Bardzo lubię dziwne dźwięki, i dziwne nastroje.” Tak swoją muzykę opisuje Aurora, 17-latka z norweskiego Bergen. Jej sensacyjny debiut na krajowej scenie muzycznej odnotowały nawet największe dzienniki codzienne. W kraju, który nie ma żadnych muzycznych kompleksów wobec reszty świata, Aurora zdobędzie zapewne wszystko, a kwestią czasu stanie się triumfalny pochód przez resztę muzycznego rynku, który dziewczyna zacznie na letnich festiwalach.
      
 Georgia     

      
Jej debiutancki album, który ukaże się 7 sierpnia jest wynikiem jej obsesyjnej pracy, ale także typowego dla młodych ludzi „pochłaniania” muzyki. Dlatego na „Georgia” usłyszymy: elementy wczesnego grime’u, wyrafinowany pop, pierwszą falę post-punku, wpływ Missy Elliot oraz nowoczesnych eksperymentów The Knife czy Hudsona Mohawke. Wszystko skomponowane, nagrane i wyprodukowane przez jedną osobę – urodzoną i wychowaną w północno-zachodnim Londynie Georgie. Do niedawna grającą u boku Kwesa i Kate Tempest, dziś największą nadzieję wytwórni Domino i chyba także dużej części brytyjskiej sceny muzycznej.


      

Rudimental na specjalnym koncercie zamykającym
Kraków Live Festival 2015!

Wstęp wolny dla posiadaczy karnetów!
Bilety jednodniowe w cenie 79 PLN już w sprzedaży!

Rudimental

Rudimental to trzej producenci i muzycy, Piers Agget, Kesi Dryden i Amir Amor, oraz DJ Locksmith. Bardzo wcześnie zaczęli karierę w londyńskim muzycznym światku. Amir już jako 15-latek produkował hip-hopowe i garażowe bity z Plan B, Piers był szefem studia, a Locksmith i Piers wprawiali się w londyńskiej pirackiej stacji radiowej Deja Vu. Dorastali słuchając wszystkiego, od grime’u po jazz i bluesa, od hip-hopu po house. Wszystkie te fascynacje połączyli na debiutanckim albumie „Home”, który przywrócił blask nieco zapomnianemu drum’n’bassowi. Płyta Rudimental pokryła się platyną, znalazła się na pierwszym miejscu brytyjskiej listy sprzedaży i była nominowana do Mercury Music Prize. Na listach przebojów i w stacjach radiowych pojawiło się w sumie aż 7 singli pochodzących z tego wydawnictwa, w tym doskonale znane „Waiting All Night” i „Feel The Love”.

Rudimental przygotowują się do wydania nowego albumu. „We the Generation” ukaże się 18 września. Pierwsze ujawniane fragmenty płyty brzmią znakomicie, więc możemy spodziewać się kolejnych przebojów i niezwykle energetycznych koncertów, które stały się wizytówką Rudimental, co zresztą było częścią zakładanego planu. „Chcemy zostać zespołem wielkich scen festiwalowych!” deklarowali jakiś czas temu. Teraz chyba nikt nie ma wątpliwości, że ten moment nadszedł, a my będziemy jego uczestnikami w czasie One Extra Day – 22 sierpnia na Kraków Live Festival!

Karnet festiwalowy:
250 zł – do 16 sierpnia
270 zł – od 17 sierpnia
Bilet jednodniowy 20 sierpnia – 145 zł
Bilet jednodniowy 21 sierpnia – 145 zł
Bilety na koncert Rudimental – 79 zł, wstęp wolny dla posiadaczy karnetów

Copyright © Alter Art Festival

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Dżem w Wytwórni
Wedrowcy_02b
Golec uOrkiestra w Filharmonii Łódzkiej
fairweatherfriends
Fair Weather Friends i Jóga w New Yorku

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*