DSC_0214Piątkowy wieczór, 16 stycznia, w pubie Iron Horse upłynął pod znakiem łódzkiego, rockowego grania. Po blisko rocznej przerwie, z nowym wokalistą w składzie, na scenie pojawił się zespół Rambo Jet.

Wcześniej jednak, w roli supportu, zagrał zespół Shoot That Monkey. Zahaczające o punkowe (ewentualnie pop punkowe, lub też alko rockowe, jak określa się sama grupa) brzmienie, lekkie i prześmiewcze podejście do tematu, cechujące zespół wpasowały się do miejsca i sytuacji. Był to niestety też i ostatni występ Shoot That Monkey, przynajmniej w obecnym składzie. Po półtorarocznej przygodzie, w listopadzie ubiegłego roku, zespół oficjalnie opuścił dotychczasowy wokalista – Macieja.

Po przerwie można było się przekonać, jak z nowym wokalistą brzmieć będzie Rambo Jet. W tej, nowej dla siebie, roli znalazł się Paweł Erdman. Wychowanek łódzkiej Akademii Muzycznej, znany od kilku lat ze sceny Teatru Muzycznego – gdzie występował choćby w spektaklu „Jesus Christ Superstar”.

joomplu:84762

I pochodzenie to słychać wyraźnie, w szczególności w dającej się usłyszeć typowej w takim wypadku wibracji – efekcie nie zawsze pasującym rocka alternatywnego. Na pewno sama muzyka Rambo Jet brzmi teraz wolniej, ze względu na nową specyfikę barwy i siły głosu Pawła Ermana. Nie czuć też takiej charyzmy, jaka w trakcie koncertów biła od poprzedniego wokalisty Piotra Nowaka – z jego ostrzejszym, pasującym do nieco bardziej punkowej poetyki, głosem.

Jednak, jeśli wierzyć słowom lidera zespołu – Sławomira Maciasa, zespół szuka nowych brzmień, skręcając w stronę bardziej melodyjnych piosenek rockowych. A tu nowy głos może być atutem. Pasuje tak do coverów ballad Nicka Cave’a, jak i „Space Oddity” Davida Bowiego, które można było usłyszeć w piątek. Brzmi ciekawie, dając nadzieję na kolejny etap kariery całego zespołu.

Pozostaje więc czekać na kolejne występy, a przede wszystkim nowy materiał, dopasowany do stylu i możliwości, jaki oferuje głos Pawła Erdmana.

Zobacz także:

Rambo Jet w Ale Jazz (foto)

Wilki, Normalsi i Rambo Jet w Manufakturze (foto)

Rambo Jet w Lizard King (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
DSC_5741
Dzikie Jabłka w Pałacu Młodzieży (foto)
_MG_4950
OTWartA WYSTAWA 15 (foto)
fonovell
Monochrom & Stereo w Ciągotach i Tęsknotach (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*