DSC09902W sobotę, 21 stycznia w Dekompresji Rahim, członek legendarnej Paktofoniki. Impreza promowała 33 obroty – mixtape podsumowujący jego karierę.

Także każdy fan, który pojawił się w Dekompresji otrzymał krążek na własność.  Podczas koncertu poza Rahimem wystąpili: Minx, Sot (Beatbox) + DJ Bambusoraz Patyk/RmkOne, Green (Kryptonim Monolog), Buka + Mati, Dj Cider. Koncert poprowadzi Entero (C.E.L. Crew). Warto nadmienić, że sobotnia impreza to jedna z wielu imprez hip-hopowych organizowanych tej zimy w Łodzi. Wielbiciele HH powinni się w styczniu, lutym i marcu porządnie nasycić polskim rapem.

RAHIM – Mikołowski artysta hip-hopowy, producent i właściciel wytwórni MaxFloRec. Karierę rozpoczął w roku 1995 wraz z zespołem 3-X-Klan, ale dopiero jako członek legendarnej Paktofoniki, w której działał u boku Magika i Fokusa, zapewnił sobie solidne miejsce w historii polskiego rapu. Debiutancka płyta zespołu pt. „Kinematografia” pokonała bariery gatunku i stała się ponadczasowym pomnikiem kultury. Współprodukował płytę Pijanych Powietrzem „Zawieszeni w czasie i przestrzeni”, sam wyprodukował kolejną płytę Paktofoniki pt. „Archiwum kinematografii”, a także swój producencki projekt „Experyment PSYHO”.

joomplu:30945

W 2005 roku w duecie z Fokusem stworzył album „Receptura”, który został wydany pod szyldem Pokahontaz. W tym czasie pomagał zaistnieć nieznanym zespołom ze Śląska, a także pojawiał się gościnnie na płytach innych artystów. W 2007 roku wraz z L.U.C.’em z Kanału Audytywnego nagrał płytę będącą najbardziej eksperymentalną kombinacją ostatnich lat. Płyta „Homoxymoronomatura” oraz spektakularne koncerty, które ją promowały zdobyły uznanie krytyków oraz fanów nietypowych brzmień i treści. Premiera solowego albumu Rahima pt. „Podróże po amplitudzie” odbyła się 5 marca 2010. Od tamtej pory artysta, poza promowaniem swojego materiału, zajmuje się współtworzeniem innych materiałów i promocją artystów z swojej wytwórni m.in. GrubSona, Bob One’a, Skorupa czy 3ody Kru.

/na podstawie info. ze strony klubu.

/ fot. Małgorzata Wójciak – malgorzatawojciak.blogspot.com

Zobacz także:

Hollyłódź Rap Night w Improwizacji (foto)

Małpa, Jinx, DJ Chwiał w Improwizacji (foto)

Pezet w Dekompresji (foto)

Hip Hop Arena w Łodzi (foto)

Peja w Dekompresji (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
IMGA0318
40 lat Bielasa w Klubie DOM (foto)
Świąteczne Jazzowanie z Małgorzatą Hutek (foto+wideo)
sjon
Sjón powrócił z zagranicznych wojaży
1 Komentarz

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*