Ragnar_Olafsson_-_promo_foto_-_duze25 października w klubie Format wystąpi Ragnar Ólafsson. Początek koncertu o godz. 20. To wszechstronny muzyk, multiinstrumentalista i kompozytor z Islandii. Jest członkiem-założycielem kilku zespołów, z którymi wydał kilkanaście albumów. Grał w tych kapelach bardzo różnorodne  gatunki – od jazzu, przez muzykę operową, ludową, pop, rock aż po metal.

Najbardziej znanym z jego grup jest Árstíðir, z którymi wydał cztery albumy studyjne (dwa dotarły do szczytu listy najpopularniejszych płyt na Islandii) i koncertował w ponad 30 krajach. Artysta napisał też muzykę do kilku filmów.

W 2016 Ragnar Ólafsson rozpoczął solowy projekt pod własnym nazwiskiem, pokazując kolejną stronę swojej twórczości. Tym razem to spokojne, nastrojowe granie w klimatach singer-songwriter.

Ragnar Ólafsson w październiku przyleci do Polski na krótką trasę koncertową. Promować będzie swój debiutancki album „Urges”, który zbiera już pierwsze bardzo pozytywne recenzje w prasie muzycznej.

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
tides
Tides From Nebula w Luce
zuzannaa
Zuzanna przy Pogonowskiego
Piotr Bukartyk w Scenografii

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*