18012013_004Do 9 lutego w Galerii Re:Medium (Piotrkowska 113) można oglądać wystawę malarstwa Rafała Sobiczewskiego. Ekspozycja nosi nazwę Autopsja.

– Cielesność tego malarstwa porusza. Powoduje ból i radość. Bycie wobec obrazu to zetknięcie z bytem rzeczywistym, prawdziwym, materialnym. Z przestrzenią intymności, jednak bez ekshibicjonizmu – pisze Lena Wicherkiewicz w folderze wystawy. –  Sam przedrostek „eks-” byłby tu nie na miejscu. Kontakt z tym malarstwem jest, podobnie jak jego powstawanie, procesem „intro”, wewnętrznym. To zstępowanie do czeluści, zgłębianie malarskiej introwersji. Bardziej docieranie „w głąb” niż kontemplacja powierzchni, choć ta również niesie znaczenia. Autor zdaje się bowiem „ukrywać” przed nami sedno swoich przedstawień „nakładając” na obraz „ekranowy filtr” – monitorowe pasy, niebieskawą, elektroniczną poświatę – który „spłaszcza”, „dematerializuje”, „odrealnia”. Przez niego trzeba przedrzeć się do wnętrza.

joomplu:47472

Rafał Sobiczewski – ur. 1970, Łódź. Malarz, rysownik. Studia w PWSSP im. Wł. Strzemińskiego (obecnie ASP) w Łodzi. Dyplom z malarstwa na Wydziale Grafiki i Malarstwa ASP w 1996 roku. Od 1995 roku pracownik dydaktyczny macierzystej uczelni. W 2003 uzyskał tytuł doktora. Od 2010 roku kieruje II Pracownią Rysunku na Wydziale Sztuk Wizualnych ASP w Łodzi. Od 2011 roku jest zaangażowany w działalność Stowarzyszenia Kultura Aktywna. Autor wystaw indywidualnych, m.in. „Warning! You are infected!!!” w 2007, Galeria Atlas Sztuki, Łódź oraz uczestnik wielu wystaw zbiorowych w kraju i za granicą, m.in. „Human-Ex” w 2007, Miejska Galeria Sztuki w Łodzi.

/tekst na podstawie mat.prasowych

Zobacz także:

Joanna Blanka Garmulewicz – 1 metr2 (foto)

Megalopolis w Galerii Kredens (foto)

Paulina Sadowska – Full Color w Re:Medium (foto)

Wystawa prac Stanisława Fijałkowskiego w Galerii Re:Medium (foto)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Joanna Jeziorska – malarstwo
3pazdziernika_005
Grzegorz Rosiński i „Śledziu” na MFKiG 2010 (wideo)
P1010003
Pejzaże Rolanda Kozłowskiego w Poleskim Ośrodku Sztuki (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*