02022013_449Ciągoty i Tęsknoty świętują trzynastolecie swojego istnienia. W tym niewielkim miejscu umiejscowionym przy ul. Wojska Polskiego w sobotę, 2 lutego, zorganizowano siedemdziesiąty piąty koncert.

Rafał Sarnecki Trio to nowy projekt jazzowy, który jest wynikiem współpracy izraelskiego i nowojorskiego basisty Avri Borochova z Rafałem Sarneckim – polskim gitarzystą mieszkającym od siedmiu lat w Nowym Jorku.

Muzycy poznali się w Stanach Zjednoczonych, wielokrotnie występowali wspólnie w nowojorskich klubach oraz nagrali płyty dla prestiżowej wytwórni Fresh Sound New Talent, dla której nagrywały również takie gwiazdy jak Brad Mehldau czy Kurt Rosenwinkel. Trio uzupełnia Łukasz Żyta doświadczony i utalentowany perkusista, który grał z takimi muzykami jak: Bennie Maupin, Greg Osby, Dino Saluzzi, David Murray.

joomplu:47817          
W repertuarze grupy znajdują się kompozycje autorskie lidera, które można określić jako, współczesny akustyczny jazz z rozbudowanymi formami i niestandardowymi rozwiązaniami aranżacyjnymi. Mimo złożonych harmonii i nieregularność rytmów muzyka wykonywana przez trio cechuje melodyjność, tak lubiana przez publiczność i bogactwo brzmień. Większość kompozycji wykonywanych przez zespół pochodzi z płyt lidera Songs From A New Place oraz The Madman Rambles Again.

Zobacz także:

Monochrom & Stereo w Ciągotach i Tęsknotach (foto)

100nka w Bajkonurze (foto)

Aga Zaryan w Wytwórni (foto)

Blisko Pola w andel’sie (foto+wideo)

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
Siesta w Drodze: Dino D’Santiago na Walentynki (foto)
IMGP6678-Edit
Offline Tour w Anrzeju, nie denerwuj się (foto)
Roksana Węgiel w Sukcesji (foto)

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*