Rafał Gorzycki Trio w Domu Literatury

gorzyckiW piątek, 11 marca o godz. 20 w Domu Literatury w Łodzi rozpocznie się koncert fromacji Rafał Gorzycki Trio. Bilety kosztują: 25/30 zł. Można je nabyć w Domu Literatury w Łodzi oraz http://www.interticket.pl/program/rafal-gorzycki-trio-playing-1615

Najnowszy projekt Rafała Gorzyckiego to Trio odkrywające zupełnie nowe brzmienie i styl Rafała. Muzyka zespołu jest bardziej dostępna niż ta, z której kojarzyliśmy dotąd twórczość Gorzyckiego , posiada wręcz walor komercyjny.

Gorzycki zaprosił do współpracy młodego i wybitnego gitarzystę – Marka Malinowskiego – absolwenta Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Bydgoszczy oraz Wojtka Woźniaka – basistę znanego choćby z rockowego Variete. To zupełnie nowa odsłona zainteresowań lidera i jego kompanów. Premiera albumu – Playing – planowana jest na zimę 2015/16 roku.

RAFAŁ GORZYCKI – perkusista, lider i kompozytor. Jest zaliczany obecnie do najważniejszych, najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Polsce oraz Europie. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

Poza tym, jest on potrójnym stypendystą Marszałka woj. kuj.-pom. 2011 i 2012 r, stypendystą UM Bydgoszczy 2012,2015 stypendystą Ministra Kultury i DN, członkiem Polskiej Akademii Fonograficznej, artystą nominowanym do nagrody „Fryderyki” w roku 2010. W 2011 roku kwartet z udziałem Rafała Gorzyckiego – 'DZIKI JAZZ” – został laureatem konkursu Polskiego Radia „NAGRODY POLSKICH MELOMANÓW” Programu Trzeciego w kategorii Free Jazz. Skomponował muzykę do 3 filmów fabularnych. Jest on również członkiem zarządu Stowarzyszenia Artystycznego „Mózg” w Bydgoszczy.

MAREK MALINOWSKI – gitarzysta, kompozytor i pedagog. Absolwent Akademii Muzyczne im. Feliksa Nowowiejskiego w Bydgoszczy na wydziale Jazzu w klasie prof. Piotra Olszewskiego. W 2013 r. powołał do życia kwartet, w skład którego wchodzą utalentowani młodzi ale znani już muzycy: Michał Michota (trąbka), Paweł Urowski (kontrabas) i Albert Karch (perkusja). Grupa promuje obecnie debiutancki album, który został wydany w renomowanej wytwórni Requiem Rec. Marek swoje brzmienie kształtuje poprzez stosowanie oszczędnych środków. Łączy nastrojową melodykę, przestrzeń, z odważnym podejściem do partii improwizowanych. Jest lirykiem, nie boi się też eksperymentować w poszukiwaniu nowych brzmień.

WOJCIECH WOŹNIAK – artysta fotografik, muzyk, kompozytor. W roku 2008 Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego przyznał mu honorową odznakę „Zasłużony dla kultury polskiej”. Kształcił się w klasie kontrabasu w Pańtwowej Szkole Muzycznej w Bydgoszczy . Jest on kompozytorem i współzałożycielem zespołu Variété ,w którym tworzył w latach 1983-2006r. Jest autorem muzyki do pięciu płyt – „Bydgoszcz” (1986), „Variété” (1993), „Koncert Teatr STU” (1995), „Wieczór przy balustradzie” (1996), „Nowy materiał” 2004 . Wielokrotny laureat FMR w Jarocinie. W roku 1989 otrzymał wyróżnienie na Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu W 2006r. Założył freejazzowy zespół The Cyclist, z którym wydał bardzo dobrze przyjętą płytę „Gymnastics” (2008) oraz „Etiudy miejskie” (2013) z udziałem Daniela Mackiewicza z Sing Sing Penelope i Jacka Buhla znanego z zespołu: 5 Syfon, czy duetu Jachna/Buhl.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *