versedLaureatka Pulitzera, Rae Armantrout, przyjeżdzał do Łodzi. Spotkanie, organizowane w ramach Pulsu Literatury na Świecie, odbędzie się w niedzielę, 17 listopada o godz. 17 w Domu Literatury (Roosevelta 17). Poprowadzi je Justyna Fruzińska. Wstęp jest bezpłatny.

To jednej z najciekawszych osobowości współczesnej amerykańskiej sceny poetyckiej. Współzałożycielka ruchu artystycznego Language, który pojawił się w regionie San Francisco w latach siedemdziesiątych.  W swojej poezji kontynuuje i przetwarza impuls założycielski awangardy Language, w sposób, który czyni ją być może najciekawszą przedstawicielką całego ruchu. Jej poezja łączy w sobie spuściznę Emily Dickinson i W.C. Williamsa. Jej wypowiedź poetycka jest precyzyjna, wyczulona na materialność języka, politycznie aktywna, a jednocześnie dojmująco osobista. W 2010 r. otrzymała Nagrodę Pulitzera za tom „Versed” (Wesleyan, 2009), za który wcześniej otrzymała też inną prestiżową nagrodę: National Book Critics Circle Award.

Będzie jej (wirtualnie) towarzyszyś cPeter Gizzi. To poeta, robotnik, redaktor, krytyk, nauczyciel akademicki. Urodzony w 1959 r.  w mieście Alma, w stanie Michigan, dorastał  w Pittsfield, w stanie Massachusetts. Studiował literaturę na Uniwersytecie Nowojorskim, uniwersytecie Browna i Uniwersytecie Stanu Nowy Jork w Buffalo. Uczy literatury, poezji, pisania na Uniwersytecie Massachusetts, w Amherst. Redagował niszowe pismo poetyckie „oblék”. Był też redaktorem działu poezji w „The Nation”. Autor kilku tomików poezji, ostatnio „The Outernationale” (2007)  i „Threshold Songs” (2011).

PODZIEL SIĘ
POWIĄZANE POSTY
gorgon
Mała Literacka Perform: Sprawa Gorgonowej / Jolanta Janiczak
balkon_w_biurze_1932_kolega_Stanislaw_Wyznikiewicz
Zofia Hertz. Z Łodzi do Maisons-Laffite
maciek_collegium
Spotkanie z Przemysławem Owczarkiem i Maciejem Robertem

ZOSTAWIĆ KOMENTARZ

*